Skip to content
Menu
Menu

103-ročná žena prezradila tajomstvo svojej dlhovekosti. „Toto pijem každý deň už 30 rokov.“

Prečítať článok

21.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: snímka obrazovky tiktok.com/@taygusta).

Pearl Taylor je 103-ročná hviezda TikTok, ktorej popularita je spôsobená najmä jej vnučkou. Môžete jej za to naozaj poďakovať, pretože jej veselá a energická babička zdieľa s divákmi jedinečné tipy, ako prežiť dlhý, zdravý a šťastný život.

Pearl Taylor je 103-ročná hviezda TikTok, ktorej popularita je spôsobená najmä jej vnučkou.
Foto: snímka obrazovky tiktok.com/@taygusta

Pearl Taylor, 103-ročná Jamajčanka, dodržiava niekoľko pravidiel, ktoré jej pomáhajú udržiavať duševnú hygienu a izolovať sa od toxických ľudí. Základom jej radosti zo života je však láska. Láska zameraná predovšetkým na seba.

V jednej z nahrávok zverejnených v roku 2023 sa jej vnučka pýta: „Babka, aké je tajomstvo tvojho zdravého a dlhého života?“ 103-ročná žena bez váhania odpovedá: „Láska. Naozaj sa milujem. A myslím si, že veľa ľudí má problém, pretože nemyslia na seba. Myslia na všetko ostatné. A ty musíš myslieť v prvom rade na seba, “ radí.

103-ročná rodáčka z Jamajky nám hovorí, ako žiť dlhý, šťastný a zdravý život

Dojímavý a mimoriadne motivujúci príbeh 103-ročnej Pearl Taylor opísali aj zahraničné portály, medzi ktoré patria: Today.com, Business Insider a Daily Mail. Pearl Taylor sa narodila v januári 1921 – môžeme sa dočítať v zahraničných médiách. Má štyri sestry, ktoré sa narodili na Kube. Práve na tomto karibskom ostrove sa stretli ich rodičia.

Pearlin otec bol z Pakistanu a jej matka z Jamajky. Keď bola Pearl Taylor batoľa, celá rodina sa presťahovala späť na Jamajku. Ako priznala v rozhovore pre Today.com, od malička vyrastala „medzi mnohými národnosťami“. Od roku 1947 žije v Spojených štátoch. Pearl Taylor sa prvýkrát vydala za Jamajčana a ich manželstvo trvalo 20 rokov. Neskôr sa vydala za Američana, s ktorým žila 37 rokov až do jeho smrti. Muž zomrel vo veku 80 rokov.

@taygusta My grandma is always keeping it Wisdom from a #centenarian! #jamaicatiktok #grandmasoftiktok #jamaican ♬ original sound – taygusta

Pre Today.com sa vyjadrila aj jej vnučka Taylor Bernal. 34-ročná žena priznala, že dlhovekosť jej starej mamy „je z veľkej časti spôsobená jej nezávislosťou, skutočnosťou, že roky žila sama, jedla naozaj zdravo a bola dosť aktívna.“

„Okrem toho veľmi pozitívny prístup“

– dodala.

103-ročná žena radí: „Musíš sa naučiť milovať sám seba“

Tajomstvo dlhého a šťastného života spočíva z veľkej časti práve v tom druhom. Pearl sa denne veľmi stará o duševný pokoj a náladu. Zostáva v harmónii a v kontakte s vlastnými emóciami, čo je možné vďaka pravidelnej meditácii. Tvrdí, že uvoľňuje telo a „umožňuje vám zbaviť sa bolesti tela“. Pearl je fascinovaná aj budhizmom, ktorý ju veľmi inšpiruje.

Často hovorí, že „predtým, ako budete môcť milovať iných, musíte sa naučiť milovať seba“. ,

Ďalším jej mottom je: „Mali by ste sa naučiť opustiť negatívne myšlienky. Takto žijem.“

@taygusta Many have asked for my grandma to share more life lessons. I wouldn’t be here if it weren’t for her resilience. Longer video, but worth the watch! #centenarian #jamaicatiktok #jamaica #immigrant #grandmasoftiktok #storytime ♬ original sound – taygusta

Záleží jej tiež na tom, aby zostala v obraze a zachovala si bystrú myseľ. Preto sa o politiku zaujíma už „už od Richarda Nixona“. Tiež miluje cestovanie a spoznávanie iných kultúr.

103-ročná žena pije „zelený nálev života“ každý deň

Pearl sa stará aj o svoje fyzické zdravie. 103-ročná žena lezie po schodoch každý deň, pretože býva v dvojposchodovom dome. Nevyhýba sa ani cvičeniu, no najväčší dôraz kladie na chôdzu. Prechádzky sú neoddeliteľnou súčasťou jej rutiny. Dlhé roky sa venuje aj príprave vlastných jedál. Používa iba prírodné zložky. Jej prístup k domácej kuchyni je ovplyvnený tým, že vyrastala v kultúrach, kde je konzumácia zdravých jedál veľmi dôležitá.

Pearl jedáva hlavne jedlá rastlinného pôvodu, prípadne ryby. Miluje prípravu rôznych druhov šalátov. Netají sa však tým, že si z času na čas rád dá aj hovädzie, hydinu či bravčové. Aj ona občas siahne po hranolkách či zmrzline – ale všetko s mierou.

@taygusta Excited to take content creation to the next level with @HOORAE Media & Grandma Pearl’s fav store, @Walmart #BlackAndUnlimited #jamaicatiktok #jamaica ♬ Can I Call You Rose? – Thee Sacred Souls

103-ročná žena tiež pije každý deň „zelený nápoj“, ktorý jej dodáva silu a základné živiny. Ako pripraviť túto ultra zdravú zmes, ktorú Pearl pije každý deň? Potrebujeme:

čerstvé aloe, nakrájané na kocky

kel

petržlen

1 čajová lyžička práškovej zeleniny, ktorú dostane v obchode so zdravou výživou

zeler

sladidlo, aby to lepšie chutilo – Taylor používa Splenda

čerstvý zázvor

voda

„Moje trávenie je naozaj skvelé. Pijem to už asi 30 rokov“

– hovorí, cituje ju Today.com a dodáva, že aj jej celková strava má veľmi pozitívny vplyv na stav a vzhľad jej pleti.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Dlhovekosť Japoncov je spôsobená tromi vecami. Čo jesť, aby ste sa dožili 100?

Objavil 93-ročný muž recept na dlhovekosť? Má kondičku ako 40-ročný. „Začal som od nuly“

The post 103-ročná žena prezradila tajomstvo svojej dlhovekosti. „Toto pijem každý deň už 30 rokov.“ appeared first on Vášeň v tebe.