Skip to content
Menu
Menu

Akcia služieb pred súdom v New Yorku. Tesne pred Trumpovým procesom

Prečítať článok

20.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Chie Inoue).

Pred budovou súdu, kde sa bude konať trestný proces s bývalým prezidentom Donaldom Trumpom, sa upálil muž. Podľa amerických médií na miesto dorazili záchranné zložky.

Súd s Donaldom Trumpom. Dramatická udalosť pred budovou súdu.
Foto: shutterstock/Chie Inoue

Ako informovala korešpondentka CNN Victoria Bekiempisová, dramatická udalosť sa odohrala na druhej strane ulice, v blízkosti pozícií televíznych kamier. Zatiaľ nezistený muž sa polial horľavou látkou a zapálil.

Keď vzbĺkol, policajti sa k nemu okamžite rozbehli. Obeti okamžite poskytli lekársku pomoc. Podľa novinára Fox News Erica Shawna sa požiar podarilo uhasiť po najmenej troch minútach.

Súd s Donaldom Trumpom. Dramatická udalosť pred budovou súdu

Ako bolo oznámené, bližšie okolnosti incidentu nie sú známe. Podľa svedkov muž pred zapálením doručil politický manifest.

„Robil hluk a rozhadzoval brožúry. Neviem, či to polícia niekedy zverejní, ale tieto brožúry obsahujú odpovede na rôzne otázky“

– povedal jeden zo svedkov udalosti.

„Nemohol som nič robiť. Je naozaj ťažké čo i len spracovať v hlave. Ľudia plačú v parku. Jednoducho sa nedá nič robiť“

– dodal.

Man sets himself on fire outside court after Trump Trial https://t.co/SbzpB3dlae

— Pubity (@pubity) April 20, 2024

Bola nahlásená smrť muža

„Muž, ktorý sa v piatok polial zápalom a zapálil sa pred budovou súdu v New Yorku, kde prebieha proces s bývalým americkým prezidentom Donaldom Trumpom, zomrel“

– uviedla v sobotu miestna polícia.

Ministerstvo v sobotu agentúre AP uviedlo, že personál miestnej nemocnice konštatoval smrť muža. Podľa NBC News ho polícia v piatok identifikovala ako Maxwella Azzarella zo St. Augustine na Floride, ktorý pricestoval do New Yorku začiatkom tohto týždňa.

Historický súd v USA. Bývalý americký prezident v problémoch

K incidentu pred budovou súdu došlo počas súdu s bývalým americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Politik je obvinený zo zatajenia platby za mlčanie filmovej herečky pre dospelých. Medzi ženou a politikom boli počas predvolebnej kampane v roku 2016 údajne intímne vzťahy.

Tesne po 19:00 americké médiá informovali, že po mnohých hodinách bolo vybratých všetkých 12 porotcov a 6 náhradných porotcov, ktorí rozhodnú o osude Donalda Trumpa. Už skôr sa sudca Juan Metchan rozhodol prepustiť z poroty dvoch ľudí z dôvodu obáv o dôveryhodnosť. Ďalšia fáza procesu sa s najväčšou pravdepodobnosťou začne budúci týždeň. Potom sa urobia úvodné vyhlásenia.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Proces s Donaldom Trumpom sa začal. Melania sa na súd nedostavila. „Rozzúrila sa“

Princ William na svojom prvom vystúpení po dlhom čase. Dal sľub o svojej žene

The post Akcia služieb pred súdom v New Yorku. Tesne pred Trumpovým procesom appeared first on Vášeň v tebe.