Skip to content
Menu
Menu

Odtrhnite kúsok a utrite ho. Vaša sprchovací kút sa bude lesknúť a po vodnom kameni nezostane ani stopa.

Prečítať článok

20.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pexels/Karolina Grabowska).

Ako odstrániť starý vodný kameň zo sprchovacieho kúta bez toho, aby ste minuli celý majetok za ďalší čistiaci prostriedok? Namiesto toho použite osvedčené domáce triky. Jeden z nich zahŕňa použitie výrobku na pečenie. Budete prekvapení výsledkami.

Ako odstrániť starý vodný kameň zo sprchovacieho kúta bez toho, aby ste minuli celý majetok za ďalší čistiaci prostriedok?
Foto: Pexels/Karolina Grabowska

Čistenie kúpeľne môže byť časovo náročné a problematické, najmä kvôli sprche, vodovodným kohútikom, umývadlu a záchodu. Problémom sú aj usadeniny vodného kameňa, ktoré sa niekedy naozaj ťažko čistia. V takýchto situáciách sa oplatí použiť osvedčené domáce prostriedky. Tie vám pomôžu zbaviť sa nevzhľadných usadenín oveľa rýchlejšie.

Ako vyčistiť vodný kameň na umývadle? Namočte vatové tyčinky a použite

Najobľúbenejším prostriedkom na odstraňovanie vodného kameňa je, samozrejme, ocot. Použite ho na čistenie vodovodných kohútikov a sprchovej rúčky a budú sa lesknúť. Aby však pôsobil naozaj účinne a dostal sa do každej štrbiny, použite jednoduchý trik. Nasaďte si rukavice, potom do roztoku namočte vatové tampóny a priložte ich na problematické miesta. Pomocou gumičky ich môžete dokonca pripevniť na koniec kohútika v umývadle. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút, nezabudnite však čas upraviť podľa stupňa znečistenia, potom odstráňte a všetko opláchnite špongiou alebo handričkou vopred namočenou v teplej vode. Všetko sa bude lesknúť.

Nie je to len toaleta alebo umývadlo, ktoré je problematické vyčistiť od vodného kameňa.
Foto: shutterstock/Vershinin89

Aký je najlepší spôsob odstránenia vodného kameňa zo sprchového kúta? Riešenie je v kuchyni

Nie je to len toaleta alebo umývadlo, ktoré je problematické vyčistiť od vodného kameňa. Skutočnou výzvou je sprchový kút, ktorý bol dlhší čas nečistený, pretože na stenách sa radi objavujú nepríjemné usadeniny. Tradičnými metódami sa vám ich nepodarí vyčistiť, preto má zmysel obrátiť sa na niečo menej konvenčné. Ukazuje sa, že papier na pečenie je na to ideálny.

Ako rýchlo odstrániť vodný kameň zo sprchového kúta? Použite papier na pečenie

Trik spočíva v tom, že odtrhnete kúsok pergamenového papiera, prehnete ho na polovicu a utriete ním sprchový kút. Hoci táto činnosť môže byť trochu časovo náročná, sledovanie, ako nenávidené zvyšky miznú bez silného drhnutia alebo chemikálií, bude určite odmenou. Ide o jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť dokonalú čistotu kabíny bez toho, aby ste museli míňať peniaze na iné čistiace prostriedky. Aby ste zabránili príliš častému výskytu vodného kameňa, nezabudnite sprchový kút pravidelne vysušiť vždy, keď ho skončíte používať. Dobrým zvykom je mať po ruke stierku, ktorou jednoducho prejdete po oknách tak, aby na nich nezostala ani kvapka. Takto sa budete môcť dlhšie tešiť z nedotknutej čistoty. Ak máte chuť, hlasujte v našej ankete nižšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Máte ich v kuchyni a sprchovací kút vyčistia lepšie ako ocot. Stačí potrieť sklo

Jeden prípravok používam na čistenie kúpeľne pred sviatkami. Skvele vyčistí sprchovací kút, kachličky a vodovodné batérie

The post Odtrhnite kúsok a utrite ho. Vaša sprchovací kút sa bude lesknúť a po vodnom kameni nezostane ani stopa. appeared first on Vášeň v tebe.