Skip to content
Menu
Menu

Aké hnojivo použiť na uhorky hneď po výsadbe? Použite toto a budú rásť ako bláznivé. Budete zbierať plné koše

Prečítať článok

24.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Jurga Jot).

Určite sa oplatí staviť na domáci odvar. Vďaka nemu budú vaše uhorky rásť ako bláznivé a vy sa budeme môcť pochváliť úrodou.

Aké hnojivo použiť na uhorky hneď po výsadbe?
Foto: shutterstock.com/Jurga Jot

Sezóna výsadby šalátových uhoriek je koncom apríla a v máji. Preto sa oplatí zhromaždiť najdôležitejšie informácie o ich výsadbe a hnojení už teraz. To, čím ošetríte vaše rastlinky, má veľký vplyv na to, koľko uhoriek v lete zozbierate.

Aké hnojivo použiť na uhorky hneď po výsadbe? Toto urobí zázraky

Skôr ako sa pustíte do výsadby uhoriek, mali by ste si vybrať vhodné miesto. Musí byť chránené pred vetrom, ale zároveň také, kde ich budú pravidelne zohrievať slnečné lúče. Tiež je dobré vedieť, že uhorky nemajú rady suchú pôdu a že na pestovanie uhoriek sa odporúča humusovitá, neutrálna alebo mierne kyslá pôda.

Príprava hnojiva, ktoré by ste mali použiť hneď po výsadbe, je jednoduchá. Potrebujete vodu, jedlú sódu a kurkumu. Stačí naliať pol litra prevarenej vody do nádoby alebo vedra, potom pridať čajovú lyžičku kurkumy a polievkovú lyžicu jedlej sódy. Takto pripravenú zmes treba dôkladne premiešať a potom odložiť asi na dve hodiny. Posledným krokom je zriedenie hotovej zmesi ďalšími tromi litrami prevarenej vody. Hnojivo sa odporúča aplikovať každých 10 až 12 dní.

Stačí naliať pol litra prevarenej vody do nádoby alebo vedra, potom pridať čajovú lyžičku kurkumy a polievkovú lyžicu jedlej sódy.
Foto: shutterstock/PhotoJuli86

Domáce hnojivo na uhorky. Tieto zložky robia zázraky

Zložky tohto hnojiva dokážu zázraky a vy sa o tom čoskoro presvedčíte. Kurkuma je indické korenie, ktoré sa používa už viac ako dvetisíc rokov a okrem iného našlo uplatnenie v medicíne, kozmetike a gastronómii. Oplatí sa ju používať aj v záhradníctve. Má protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, takže je skvelá na ochranu rastlín pred chorobami. Jedlá sóda je zasa šampiónom v boji proti škodcom a burine.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace šlánky:

Zalievajte tým uhorky. Kríky zavalí úroda

Takto ľahko zasejte uhorky. Jednoduchý trik a sadenice vyrastú ako bláznivé

The post Aké hnojivo použiť na uhorky hneď po výsadbe? Použite toto a budú rásť ako bláznivé. Budete zbierať plné koše appeared first on Vášeň v tebe.