Skip to content
Menu
Menu

Aké je 60-sekundové pravidlo tváre? Toto sa môže stať za minútu úpravy

Prečítať článok

27.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/koumaru).

Krásna a upravená pleť je snom mnohých z nás, no dosiahnuť bezchybnú pleť je poriadna výzva. Niekedy ani starostlivá starostlivosť neprinesie želané výsledky. Oplatí sa použiť overenú metódu, ktorá je mimoriadna svojou jednoduchosťou a dokáže zázraky.

Ako si správne umývať tvár?
Foto: shutterstock/koumaru

Máte už dosť nepekných pupienkov a čiernych bodiek? Našťastie existuje jedna kozmetická rutina, ktorá vám môže skutočne pomôcť. Aj keď to znie triviálne, ukázalo sa, že pre mnohé ženy s rôznymi typmi pleti je to kľúč k úspechu. Zistite, aké je pravidlo 60 sekúnd a ako celé minútové čistenie tváre ovplyvňuje stav vašej pokožky.

Ako si správne umývať tvár? Takto by mala prebiehať starostlivosť o tvár s pravidlom 60 sekúnd

Naša pleť musí každý deň bojovať so škodlivými vonkajšími faktormi. Hovoríme nielen o prachu, ale aj znečistení ovzdušia a smogu, ktorý preniká cez póry a narúša nielen správne fungovanie vodno-lipidovej bariéry, ale aj urýchľuje proces starnutia pokožky. Preto je mimoriadne dôležité každodenné dôkladné a hĺbkové čistenie pleti. Ak to neurobíme, naša tvár časom stratí lesk a pevnosť. Koža môže byť pokrytá nevzhľadnými škvrnami a zmenami farby.

V horšom prípade môžeme viesť k zápalom a ešte väčším problémom. Žiaľ, aj napriek týmto poznatkom si väčšina z nás „rýchlo“ umýva tvár. Umývanie pleti, aj keď sa vykonáva pomocou micelárnej tekutiny alebo špeciálnej čistiacej kozmetiky, nemusí stačiť, ak trvá len niekoľko sekúnd. Odborníci preto odporúčajú pravidlo 60 sekúnd. Nezahŕňa nič iné, ako si jednu minútu veľmi dôkladne umyť tvár, aby ste sa zbavili všetkých nečistôt. Táto malá zmena môže priniesť obrovské výsledky.

Minúta umývania nám umožní dostať sa do všetkých zákutí, pričom odstráni špinu, zvyšky mazu a iné nečistoty.
Foto: shutterstock/COOL IMAGES Studio

Účinky takejto liečby môžu byť skutočne prekvapivé. Správne čistenie tváre robí zázraky

Bez ohľadu na to, či si tvár umývame iba vodou alebo špeciálnou čistiacou penou, účinky budú viditeľné až vtedy, keď to urobíme naozaj dôkladne. Pri uplatňovaní 60-sekundového pravidla je obzvlášť dôležité, že každá kozmetika potrebuje čas, aby pôsobila. Odličovač alebo gél na umývanie tváre splnia svoje funkcie len vtedy, ak sú dobre rozložené po pokožke. Minúta umývania nám umožní dostať sa do všetkých zákutí, pričom odstráni špinu, zvyšky mazu a iné nečistoty.

Po takomto ošetrení môžeme jednoducho aplikovať hydratačný krém, keďže budeme mať istotu, že sme zmyli zvyšky predchádzajúcej kozmetiky. Možno budete chcieť začať používať túto jednoduchú metódu. Účinky vás určite uspokoja. Správne čistenie pleti zlepší tón a pevnosť pleti, upokojí zápaly, zabráni tvorbe nových pupienkov, zafarbení a čiernych bodiek.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Žiadne drahé krémy. Vyberiem z chladničky a nanesiem na tvár. Hit zo socialistickej éry vyžehlí vrásky ako žehlička

Neexistuje lepší spôsob, ako si poradiť s vráskami a kožnými problémami. Vmasírujte 2 kvapky pred spaním a počkajte do rána

The post Aké je 60-sekundové pravidlo tváre? Toto sa môže stať za minútu úpravy appeared first on Vášeň v tebe.