Skip to content
Menu
Menu

Ako nechtiac schudnúť do leta. Osvedčené triky na bezbolestné chudnutie

Prečítať článok

16.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay/willea26).

Prečo je chudnutie také ťažké a prečo sa naše predsavzatia skôr ako neskôr pokazia? Je to jednoduché, nikto sa nechce trápiť, nútiť alebo znášať obmedzenia. Aby ste schudli, potrebujete dôslednosť a trvalé prijímanie zmien vo svojom živote. Aký je najjednoduchší spôsob, ako to urobiť? Nechtiac alebo s radosťou.

Ako nechtiac schudnúť do leta?
Foto: pixabay/willea26

Na rozdiel od zdania, chudnutie sa dá robiť jemne a bez mnohých obetí a tento prístup je kľúčový, pretože najčastejšie sa vzdávame diét a cvičení kvôli prílišnej prísnosti, ktorú sme si sami na seba uvalili. Zistite, ako do leta trochu schudnúť…nechtiac a v dobrej nálade.

Ako omylom schudnúť do leta?

1. Doprajte si dostatok spánku

Vedci nepochybujú o tom, že nedostatok spánku a príliš málo spánku sú spojené s obezitou. Ak chcete schudnúť, pomôžte svojmu telu a doprajte mu poriadny oddych. Nie je to len otázka rannej energie, ale nevyhnutná podmienka, aby celá hormonálna rovnováha fungovala ako hodinky!

2. Viac venčite psa

Nemusíte začínať s pravidelnými cvičeniami v posilňovni a hľadať výhovorku, aby ste si dnes dali voľno. Chôdza je skvelý spôsob, ako rozprúdiť telo, metabolizmus a zlepšiť si náladu. A v spoločnosti psov to znie ako dovolenka. Vezmite svojho miláčika na dlhé a časté prechádzky. Nekontrolujte si spálené kalórie, len si tento čas užite. Funguje to lepšie ako zoznam najazdených kilometrov, ktorý vás udrží v noci hore.

3. Práca v záhrade

Ak máte túto možnosť, využite ju. Ak nie, dohodnite si stretnutie s priateľmi, aby ste im pomohli so záhradkárčením. Príjemné a užitočné. Takáto fyzická práca vonku je nielen námahou, ale aj výborným relaxom a spôsobom, ako oslobodiť svoju myseľ od mnohých starostí. Kopte, koste, saďte a spaľujte kalórie. Namiesto fúkania vezmite do rúk hrable a metlu. Všade, kde môžete, používajte na cvičenie ručné náradie.

4. Jedzte raňajky

Zdravé raňajky menia hru a sú naozaj dôležité. Je dokázané, že vynechávanie tohto jedla súvisí s obezitou. Doprajte svojmu telu každý deň dobrý metabolický štart.

Jeden pohár sa môže zdať neškodný, no môže pokaziť mnohé diétne snahy.
Foto: pexels/August de Richelieu

5. Vzdajte sa alkoholu a sladkých nápojov

Budete prekvapení, koľko kalórií sa skrýva v nápojoch a sýtených nápojoch. Jeden pohár sa môže zdať neškodný, no môže pokaziť mnohé diétne snahy. Okrem samotného obsahu kalórií v alkohole na vás čaká ešte jedna pasca. Po percentách máme veľkú chuť na príkrmy a makáme.

6. Skúste prerušovaný pôst

Prerušovaný pôst je podľa odborníkov najrýchlejší spôsob, ako schudnúť a je šikovným spôsobom pre každého, kto má problém držať diétu. Diéta zahŕňa jedenie iba v určených časoch. Najpopulárnejší model je 16/8, čo znamená, že sa postíme 16 hodín a potom môžeme 8 hodín jesť.

7. Pridávajte namiesto toho, aby ste sa vzdali

Namiesto toho, aby ste si neustále niečo odopierali, vzdávali sa a týrali sa následnými obetami, zmeňte túto tendenciu a prelomte kúzlo chudnutia. Namiesto toho, aby ste sa vzdali tyčinky, pridajte jablko, banán alebo inú zdravú maškrtu. Budete spokojní a už nebudete mať chuť na zakázané ovocie. Do jedálnička tak môžete nepozorovane zaviesť mnohé zdravé produkty, ktoré vám postupne začnú nahrádzať to, čoho sa tak ťažko vzdával. Konaj múdro.

Pred obžerstvom vás ušetrí aj vypitie pohára vody pred jedlom.
Foto: shutterstock/Sergey Ryzhov

8. Pite vodu

Akokoľvek to znie ako klišé, zostať hydratovaný skutočne pomáha v mnohých smeroch. Pred obžerstvom vás ušetrí aj vypitie pohára vody pred jedlom. Správne množstvo vody vám tiež pomôže zlepšiť vašu pohodu a uľahčí tréning.

9. Oddýchnite si

Vedeli ste, že pri chronickom strese vám môže narásť brucho? Existuje dokonca koncept takzvaného stresového brucha. Na vine je kortizol, stresový hormón, ktorý spôsobuje hromadenie viscerálneho tuku. Stres má veľmi negatívny vplyv na organizmus a môže vám efektívne sťažiť chudnutie. Relaxujte, naučte sa oddychovať, oddeľte pracovný a súkromný život.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nie každý vie, že tieto listy sú jedlé. Pripravíte z nich výborné pesto alebo šťavy

Päť najlepších cvikov na chudnutie. Robte ich týždeň a v zrkadle sa nespoznáte

The post Ako nechtiac schudnúť do leta. Osvedčené triky na bezbolestné chudnutie appeared first on Vášeň v tebe.