Skip to content
Menu
Menu

Ako sa pripravuje paradajková polievka? Tento rýchly recept na večeru by mal poznať každý – zvláštna ingrediencia sa bude hodiť

Prečítať článok

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Anna_Pustynnikova).

Paradajková polievka je určite jednou z našich najobľúbenejších polievok. Dá sa pripraviť na nespočetné množstvo spôsobov. Milujeme rýchlu paradajkovú polievku s vývarom, je chutná so zeleninovým vývarom alebo výdatná s rebierkami, čerstvými paradajkami či passatou. Recept na paradajkovú polievku, o ktorý sa s vami dnes podelíme, je však lahodný a šokujúci zároveň. Je to všetko kvôli oranžovému prídavku.

Paradajková polievka je určite jednou z našich najobľúbenejších polievok.
Foto: shutterstock/Anna_Pustynnikova

Ako pripraviť paradajkovú polievku tak, aby nebola nudná a obyčajná? Recept na paradajkovú polievku sa dá upraviť mnohými spôsobmi, ale to, čo urobíme dnes, môže šokovať a zneistiť nejednu babičku. Čo je na nej také výnimočné? Nuž, bude tam vývar, bude tam passata a nejaký koncentrát, bude tam korenie a…. pomarančový džús. Áno, paradajková polievka s pomarančovou šťavou chutí dokonale a tento neočividný prídavok ju božsky okorení.

Recept na paradajkovú polievku – túto chuť neočakávate

Ingrediencie:

cca 1,5 l vývaru alebo ľahkého bujónu,

1,5 šálky paradajkovej passaty,

2 PL paradajkového pretlaku (nepovinné),

soľ, korenie, sušený cesnak, sušené oregano, trochu feferónky,

pol pohára pomarančovej šťavy, najlepšie vylisovanej,

1 väčšia cibuľa,

trochu olivového oleja

Pomarančová šťava božsky okorení paradajkovú polievku.
Foto: shutterstock/Ollinka

Ako pripraviť paradajkovú polievku?

Pripravte si hrniec a zohrejte v ňom malé množstvo olivového oleja. Potom pridajte cibuľu nakrájanú na malé kocky. Osmažte ju a pridajte passatu (namiesto passaty môžete použiť aj konzervované paradajky). Ochutíme cesnakom a oreganom. Niekoľko minút smažte.

Zalejte vývarom alebo bujónom, v prípade potreby pridajte koncentrát a podľa chuti dochuťte soľou, korením a chilli. Dusíme niekoľko minút.

Pridajte pomarančovú šťavu a varte ešte niekoľko minút. Túto paradajkovú polievku nie je potrebné bieliť, chutí výborne aj samostatne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pri varení vývaru som urobila veľkú chybu. Ale môjmu manželovi chutil. Teraz to robím inak a je to ešte lepšie

Oui! Táto francúzska špecialita sa príjemne rozplýva na jazyku. Je tak dobrá, že u la la

The post Ako sa pripravuje paradajková polievka? Tento rýchly recept na večeru by mal poznať každý – zvláštna ingrediencia sa bude hodiť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj