Skip to content
Menu
Menu

Ako vyrobiť domácu zmrzlinu? Tento recept musí poznať každý – zmrzlinárne už nenavštívite

Prečítať článok

17.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/indukas).

Ako si vyrobiť zmrzlinu doma? Je to najlepšia vec na jarné a letné dni, keď sa chceme schladiť a zjesť niečo chutné a sladké, no pre niektorých ľudí je domáca zmrzlina náročná na prípravu. Nič nemôže byť ďalej od pravdy – neuveriteľne krémovú zmrzlinu pripravíte jednoducho. Táto chuť sa nedá sfalšovať.

Foto: shutterstock/indukas

Domáca zmrzlina je najlepším dezertom počas teplých dní a skutočným potešením pre mlsné jazýčky. Dnes vám prezradíme, ako si vyrobiť zmrzlinu doma tak, aby svojou chuťou a krémovosťou porazila všetky zmrzliny z cukrárne či zmrzlinárne.

Nie je to nič náročné a určite vás prekvapí, že domáca zmrzlina je taká jednoduchá. Predstavujeme recept na jahodovú zmrzlinu, ale môžete použiť aj iné ovocie – tu sa medze nekladú.

Ako si vyrobiť zmrzlinu doma? Takéto zmrzlinárne neexistujú

Ingrediencie:

cca. 400 g jahôd,

200 ml smotany na šľahanie (treba poriadne vychladiť),

250 g syra mascarpone,

cukor alebo napr.xylitol podľa chuti.

Recept na domácu zmrzlinu – ako si vyrobiť zmrzlinu doma?

Domáca zmrzlina – ako ju vyrobiť:

Krém aj mascarpone musia poriadne vychladnúť. Jahody umyte, otrhajte stopky a pomocou mixéra alebo mixéra vytvorte pastu. Môžete ich nakrájať aj na menšie kúsky. Pridajte cukor alebo iné sladidlo podľa chuti – tri polievkové lyžice by mali stačiť, pokiaľ nie sú jahody extrémne sladké. Vložte jahody do chladničky.

Studenú smotanu nalejeme do misky a za miešania pri vysokej rýchlosti šľaháme do nadýchanej hmoty, pričom postupne pridávame syr mascarpone. Keď zmes začne hustnúť, pridáme vychladnuté jahodové pyré a ešte chvíľu mixujeme.

Zmrzlinovú zmes nalejeme do nádoby a dáme na cca 4 hodiny do mrazničky. Po uplynutí tejto doby vyberieme a opäť chvíľu premiešame, aby sa nevytvorili ľadové kryštáliky. Zmrzlinu vložte späť do mrazničky a po 2 hodinách mixovanie zopakujte.

Zmrzlina by mala byť hotová asi po 12 hodinách. Po tejto dobe by mala stuhnúť. Pred podávaním sa ju však oplatí na pár minút vybrať, aby sa ľahšie nanášala.

Vidíte, aké je to jednoduché? Rovnakým spôsobom môžete pripraviť aj čokoládovú zmrzlinu. Potom namiesto jahôd pridajte kúsky čokolády alebo lyžicu horkého kakaa. Pripraviť si takto môžete aj malinovú, banánovú alebo čučoriedkovú zmrzlinu. Najmä tie posledné sú výnimočne chutné.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Potrebujete len trochu sódy bikarbóny a roztlačené banány. Vyskúšajte a nebudete ľutovať

Ako pripraviť vafle? Podľa tohto receptu sú vždy perfektné. Mäkké a jemné – vďaka tejto ingrediencii

The post Ako vyrobiť domácu zmrzlinu? Tento recept musí poznať každý – zmrzlinárne už nenavštívite appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj