Skip to content
Menu
Menu

Namiesto zakrytia vrások vám pridá roky. Po päťdesiatke sa absolútne vyhnite

Prečítať článok

17.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/michaeljung).

Tu je kľúč k dokonalému líčeniu pre zrelé dámy. Radšej sa uistite, že používate kozmetiku, ktorá je dokonale prispôsobená vašej pleti. V opačnom prípade vám namiesto maskovania vrások pridá roky a zvýrazní ich.

Líčenie pre zrelé dámy. Ktorým kozmetickým prípravkom sa vyhnúť?
Foto: shutterstock/michaeljung

Kľúčová chyba v líčení, ktorá sa stáva zrelým dámam? Ukazuje sa, že ide o úplne základný problém – nesprávny make-up. Správny make-up je nápomocný pri zvýraznení krásy a zvýraznení predností. Ak make-up nie je zladený s našou pleťou, môžeme dosiahnuť opačný efekt.

Nemá zmysel nosiť červený alebo ružový rúž alebo dokonalé dymové oči, ak do popredia vystupuje príliš tmavý mejkap. Ideálne líčenie pre ženy po päťdesiatke je o harmónii a striedmosti. Preto si vyberajte hydratačné a rozjasňujúce produkty, ktoré pomáhajú udržiavať pružnosť pleti.

Ideálny make-up pre ženy 50+

Namiesto toho, aby vrásky zakrýval, ich len odhaľuje. Namiesto toho, aby uberal roky, pridáva ďalšie. Výber správneho make-upu môže byť výzvou. Ideálny je taký, ktorý je nielen farebne vhodný, ale má aj ľahkú textúru a je na pleti čo najľahší. Oplatí sa staviť na kozmetiku, ktorá pleť príliš nevysušuje. Dnešné make-upy nielen zakrývajú nedokonalosti alebo poskytujú správnu farbu, ale majú aj celý rad ďalších vlastností, napríklad hydratačné podklady a séra na starostlivosť o pleť.

Napriek širokej škále možností, pokiaľ ide o výber make-upu, si niekedy zrelé dámy (a nielen!) vyberú príliš tmavý. Takýto kozmetický prípravok má tendenciu „odrezať“ sa od farby krku, čím spôsobuje efekt masky. Okrem toho make-up, ktorý je tmavší ako farba pleti, zvýrazní vrásky a všetky nedokonalosti.

Nesprávny make-up namiesto toho, aby vrásky zakryl, ich odhalí.
Foto: shutterstock/Motortion Films

Preto je dobré požiadať o vzorku a vyskúšať si ju doma skôr, ako sa rozhodnete kúpiť konkrétny výrobok. Tmavší make-up sa usadí v záhyboch pleti, čo nám len pridá roky a zvýrazní nedokonalosti.

Dobre zvolený make-up krásne zvýrazní krásu a zakryje to, čo chceme skryť. Navyše bude naša pleť žiarivá a bude vyzerať mladšie. Dámy po päťdesiatke by mali svoju kozmetickú taštičku vybaviť make-upom s hydratačným zložením – v tomto prípade kyselina hyalurónová, vitamín E alebo glycerín v nej obsiahnuté zabezpečia primeranú úroveň hydratácie našej pleti. Make-upy pre zrelé ženy obsahujú aj účinné látky, ktoré pomáhajú vyhladzovať vrásky a zlepšujú pružnosť pleti, ako napríklad kolagén.

Čo namiesto make-upu?

Ak nás hľadanie dokonalého make-upu stále neuspokojuje, vždy sa môžeme rozhodnúť pre kozmetický prípravok s jemným zložením. Skvelým pomocníkom sú BB a CC krémy, ktoré poskytujú správnu farbu a zároveň starostlivosť o pleť. Okrem toho obsahujú aj opaľovací krém, ktorý poskytuje ochranu pred škodlivým UV žiarením. Kozmetika rozjasňuje tvár a hydratuje ju. Vďaka tomu budeme vyzerať sviežo, žiarivo a o niekoľko rokov mladšie.

Správna starostlivosť o pleť tváre po päťdesiatke je nevyhnutná.
Foto: shutterstock/BLACKDAY

Starostlivosť o zrelú pleť

Make-up je make-up, ale po 50-tke je kľúčová každodenná starostlivosť o pleť. Dobre pripravená pleť je ideálnym základom pre akékoľvek líčenie. Preto sa oplatí nájsť si čas na systematickú hydratáciu a čistenie pleti – na výsledky nebudete musieť dlho čakať. Zabránite tak tomu, aby sa kozmetika usadzovala vo vráskach alebo na suchých miestach pleti.

Po päťdesiatke začína pleť prechádzať výraznou metamorfózou. Tvorba kolagénu a elastínu sa trochu spomalí, čo má za následok vznik vrások a ochabnutej pokožky. Okrem toho sa stáva oveľa náchylnejšou na poškodenie napríklad UV žiarením alebo atmosférickými vplyvmi. K tomu sa pridávajú zmeny farby a pigmentácie. Na každodenné líčenie je preto najlepšie používať kozmetiku s ľahkou textúrou, ktorá zvýrazní prednosti pleti, namiesto toho, aby ich maskovala.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Najlepšia farba vlasov po 50-tke. Je výrazná a odoberá roky

Zmiešajte tri zložky a naneste ich pod oči. Po tmavých kruhoch nebude ani stopy

The post Namiesto zakrytia vrások vám pridá roky. Po päťdesiatke sa absolútne vyhnite appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj