Skip to content
Menu
Menu

Ako zastaviť vypadávanie vlasov? Tento lacný produkt z drogérie dokáže zázraky

Prečítať článok

26.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Parilov, shutterstock/Kourdakova Alena).

Máte už dosť suchých, tenkých a vypadávajúcich vlasov? Odpoveďou na tieto problémy môže byť lacný výrobok dostupný v každej lekárni. Pri pravidelnom používaní ricínového oleja zaznamenáte pozitívne zmeny už po jednom mesiaci. Tu je niekoľko tipov, ako ho aplikovať.

Ricínový olej stojí pár drobných a posilňuje vlasy rovnako ako drahé procedúry v kaderníckom salóne.
Foto: shutterstock/Parilov, shutterstock/Kourdakova Alena

S problémom vypadávania vlasov sa stretávajú muži aj ženy všetkých vekových kategórií. Ak je problém vážny a zistíte, že vám vypadávajú celé chumáče vlasov, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom alebo trichológom. Niekedy však stačí zmeniť návyky v starostlivosti o vlasy a používať účinné prípravky na rast vlasov. Jedným z takýchto kozmetických prípravkov je ricínový olej.

Ako používať ricínový olej na vlasy?

Ak chcete urýchliť rast vlasov, jednoducho naneste 10 kvapiek ricínového oleja na pramene a 2-3-krát týždenne ho votrite do pokožky hlavy. Tento lacný produkt môžete kombinovať aj s iným olejom, napríklad mandľovým alebo kokosovým.

Ricínový olej by sa mal zmyť šampónom asi 20 minút po aplikácii. Ak ho budete používať pravidelne, už po mesiaci si všimnete, že sa vám na hlave objavuje čoraz viac tzv. detských vláskov.

Ricínový olej je účinným nástrojom v boji proti plešatosti, lupinám a folikulitíde.
Foto: shutterstock/Alexander Ruiz Acevedo

Čo robí ricínový olej pre vlasy?

Tento prírodný produkt je účinným nástrojom v boji proti plešatosti, lupinám a folikulitíde. Vďaka obsahu vitamínu E pomáha pri vypadávaní vlasov. Má tiež antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti.

Kyselina ricínová, kľúčová zložka ricínového oleja, zvyšuje mikrocirkuláciu krvi, čo sa prejavuje lepším okysličovaním a výživou vlasových folikulov. Vďaka jej hydratačným vlastnostiam sú vlasy hladké, lesklé a neuveriteľne jemné.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Trik na mastné vlasy. Takto ich osviežite bez umývania alebo suchého šampónu. Máte to v kúpeľni

Chytré triky na viditeľné odrasty. Zbavte sa ich za pár minút

The post Ako zastaviť vypadávanie vlasov? Tento lacný produkt z drogérie dokáže zázraky appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj