Skip to content
Menu
Menu

Moja babička pripravuje plný podnos tohto koláča. Po štvrťhodine z neho zostanú len omrvinky

Prečítať článok

26.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/ArtCookStudio).

Krémeš je úžasne chutný koláč, ktorý sa pri každom súste rozplýva v ústach. Zároveň je veľmi jednoduchý na prípravu. Stačí si v obchode s potravinami kúpiť niekoľko surovín a postupovať podľa návodu v recepte. Ak neporušíte pravidlá, váš krémeš určite vyjde bláznivo. Vaši hostia budú z krehkého koláča takí nadšení, že po štvrťhodine vám z plného plechu koláča zostanú len omrvinky.

Krémeše sú na Slovensku veľmi populárne koláče
Foto: shutterstock/ArtCookStudio

Hľadáte nápad na lahodný koláč z krehkého cesta, ktorý si nevyžaduje veľké kulinárske zručnosti? Ak hľadáte jednoduchý koláč, ktorý bude chutiť vašej svokre alebo babičke, skúste pripraviť krémeš.

Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, je jeho príprava veľmi rýchla a jednoduchá a jeho chuť poteší aj tie najvyberavejšie jazýčky. Stačí si zaobstarať dobrý recept na krémeš, nakúpiť správne ingrediencie a postupovať podľa návodu autorov.

Ako sa robí krémeš? Ingrediencie, ktoré budete potrebovať

Nezabudnite, že základom chuti dokonalého krémeša je kvalitné cesto a nadýchaný vanilkový krém, na ktorý potrebujete niekoľko surovín. Skôr ako začnete pripravovať pečivo, uistite sa, že máte doma všetky potrebné produkty.

Ingrediencie na krémeš, ktoré si musíte kúpiť:

2 balíčky lístkového cesta (chladené),

práškový cukor na posypanie (budete potrebovať 2 polievkové lyžice)

Na krém:

5 žĺtkov

pšeničná múka – 3 polievkové lyžice

vanilkový cukor – 30 g (asi 2 balíčky)

mlieko – 2 šálky

maslo – 200 g

Koláče z lístkového cesta sú veľmi jednoduché na prípravu
Foto: shutterstock/Agnes Kantaruk

Ako krok za krokom vyrobiť krémeš? Bude taký dobrý, že po 15 minútach z neho zostanú len omrvinky

Prípravu krémeša môžete začať prípravou krému, pretože ten bude potrebné vychladiť. Na jeho prípravu zmiešajte žĺtky, cukor, vanilkový cukor a múku so šálkou mlieka. Druhú časť mlieka uvarte v malom hrnci.

Počas varenia pomaly vlievajte žĺtkovú zmes do mlieka, pričom stále miešajte. Po troch minútach nalejte hotovú pudingovú zmes do čistej misy, prikryte potravinovou fóliou, pritlačte ju ku krému a nechajte vychladnúť.

Lístkové cesto vložte do predhriatej rúry (190 °C). Najprv ho však rozviňte na plech – postupne: najprv jeden plát a po upečení asi po 10 minútach druhý plát. Každý kúsok lístkového cesta pred vložením do rúry popicháme vidličkou. Pečieme 10 minút a necháme vychladnúť.

Dávajte pozor na to, aby ste zmes na koláč dokončili. Vyšľahajte mäkké maslo a postupne doň pridávajte vychladnutý puding, pričom stále miešajte, až kým nezískate hladký krémový efekt. Rozotrite na jednu vrstvu lístkového cesta, prikryte ju druhou vrstvou, zľahka pritlačte na vrch a posypte práškovým cukrom (upečený výrobok môžete ozdobiť aj sezónnym ovocím). Pred podávaním hosťom krémeše najprv vychlaďte v chladničke.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jahodový koláč ľahký ako obláčik. Recept na tento šialený koláč mi prezradila moja švagriná cukrárka

Teta Zuzka konečne odhalila tajnú ingredienciu. Manžel hovorí, že lepší čerešňový koláč ešte nejedol

The post Moja babička pripravuje plný podnos tohto koláča. Po štvrťhodine z neho zostanú len omrvinky appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj