Skip to content
Menu
Menu

Ani pre bio, ani pre eko. Kam vyhodiť alobal? Väčšina to robí zle. Ja tiež, ale už nebudem

Prečítať článok

26.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@hollydormer).

Alobal sa používa v každej domácnosti. Niektorí do nej vkladajú sendviče, iní chránia mäso, syr a iné produkty. Výborne sa hodí aj na balenie tortilly. Možností je naozaj veľa. Problém nastáva až vtedy, keď musíte alobal vyhodiť do príslušného koša. Už vieme, že nie je vhodný na likvidáciu v zmesovom odpade. Kam likvidujete použitú alobal?

Alobal sa používa v každej domácnosti. Niektorí do nej vkladajú sendviče, iní chránia mäso, syr a iné produkty.
Foto: tiktok.com/@hollydormer

Triedenie odpadu – čo potrebujete vedieť? Kam vyhodiť použitý alobal?

Od roku 2021 je separovanie odpadu povinné. Preto je dôležité vyhadzovať odpad do správnych nádob. Niektoré druhy odpadu nám však robia problémy. Jedným z nich je použitý alobal. Ak je znečistený a použitý, v žiadnom prípade ho nevyhadzujte do čierneho kontajnera na zmesový odpad. Čo by ste teda mali s touto alobalovou fóliou urobiť? Určite ho nevyhadzujte, pretože to je veľká chyba.

Kam mám vyhodiť použitý alobal? Podľa platných pravidiel triedenia odpadu by sa mal vyhadzovať do kontajnera na kovy a plasty. Ak sú na ňom zvyšky jedla, vyhoďte ich do koša na biologický odpad a fóliu do žltého koša – plasty a kovy. Pred vyhodením môžete fľašu opláchnuť vodou alebo utrieť papierovou utierkou, aby ste odstránili prípadnú mastnotu. Nie je to však nutné, je to len naša dobrá vôľa. Ak je to pre vás možné, fľašu pred vyhodením radšej vyčistite.

Kam mám vyhodiť použitý alobal? Podľa platných pravidiel triedenia odpadu by sa mal vyhadzovať do kontajnera na kovy a plasty
Foto:youtube/@JoyHomeRemedies

Nezrejmé použitia alobalu. Možno vás to prekvapí.

Alobal sa najčastejšie používa v kuchyni. Jej účelom je udržiavať jedlo teplé a zabrániť jeho spáleniu počas varenia. Môže sa používať aj na ochranu potravín. Nie každý však vie, že sa dá použiť aj v práčovni – chráni oblečenie pred nadmernou statickou elektrinou – alebo v záchodovej nádržke – zmäkčuje vodu a zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Na okná nalepím alobal. Stačí pár minút a rozdiel je značný. Nepríjemný problém zmizne

Zrolujte alobal do gule a umiestnite ho blízko drezu. To je veľká úspora

The post Ani pre bio, ani pre eko. Kam vyhodiť alobal? Väčšina to robí zle. Ja tiež, ale už nebudem appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj