Skip to content
Menu
Menu

Babičkin patent na mravce v záhrade a v domácnosti. Stačí ju rozsypať

Prečítať článok

3.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/RHJPhtotos).

Existuje približne 100 druhov mravcov, ktoré obývajú rôzne prostredia, od mravenísk až po skalné štrbiny. Hoci v ekosystéme zohrávajú kľúčovú úlohu, požierajú premnožené škodce a starajú sa o rovnováhu, ich nečakaný vpád do našej záhrady alebo domu sa môže stať problémom. Ako teda účinne a prirodzene bojovať proti tomuto hmyzu?

Ako poslúži kukuričná múka v boji proti zbaveniu sa mravcov?
Foto: shutterstock/RHJPhtotos

Jedným z domácich prostriedkov, ako sa zbaviť mravcov, je použitie kukuričnej múky. Bolo preukázané, že táto látka je pre tento hmyz toxická. Stačí ju nasypať na trasu pochodu mravcov, ktorú možno ľahko identifikovať pozorovaním ich pohybu. Táto metóda funguje rýchlo a účinne, ale nie je humánna. Alternatívou môže byť použitie klinčekov, ktorých vôňu mravce neznášajú a rýchlo opúšťajú miesta, kde sa nachádzajú.

Čo ešte odrádza mravce

Škorica, ktorej vôňu mravce nemajú radi, ich prinúti rýchlo opustiť oblasť.
Foto: shutterstock/amphaiwan

Ďalšími prírodnými metódami boja proti mravcom sú škorica a med. Škorica, ktorej vôňu mravce nemajú radi, ich prinúti rýchlo opustiť oblasť. Okrem toho má toto korenie protiplesňové vlastnosti a ochráni rastliny pred infekciou. Med, naopak, láka svojou sladkou vôňou a stane sa pre mravce pascou, z ktorej nebudú môcť uniknúť. Táto metóda je síce účinná, ale zároveň nie je humánna.

Konečný výber metódy závisí od individuálnych preferencií. Je však potrebné si uvedomiť, že mravce sú dôležitou súčasťou ekosystému a ich kontrola by mala byť dobre premyslená.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zrná zomelte a rozsypte ich na pozemok. Mravce utečú

Ako sa zbaviť mravcov z ovocných stromov? Zmiešajte s vodou a nastriekajte na kôru. Už ich neuvidíte

The post Babičkin patent na mravce v záhrade a v domácnosti. Stačí ju rozsypať appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj