Skip to content
Menu
Menu

Blížia sa horúčavy, starajte sa o svoju záhradu. Chráňte rastliny pred spálením

Prečítať článok

5.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Kinga).

Slnko môže poškodiť aj rastliny, ktoré milujú slnečné žiarenie. Rastliny nemôžu nosiť slnečný klobúk alebo sa postriekať opaľovacím krémom. Vaša stratégia prevencie spálenia rastlín slnkom musí byť kreatívna! Našťastie ochrana rastlín pred spálením slnkom nie je príliš náročná.

Ako chrániť rastliny pred teplotami a spálením?
Foto: shutterstock/Kinga

Extrémne letné horúčavy môžu byť pre naše rastliny rovnako vyčerpávajúce ako pre nás, ale môžete im uľahčiť život pomocou niekoľkých jednoduchých stratégií. Používaním inteligentných techník zavlažovania, poskytovaním tieňa a odstraňovaním iných stresových faktorov môžete pomôcť udržať úrodu aj počas veľmi horúceho a suchého počasia.

Premyslená výsadba je prvým krokom k ochrane rastlín

Aj rastliny, ktoré sa rady vyhrievajú na slnku, potrebujú na ochranu pred ním tieň. Uistite sa, že vaše rastliny sú umiestnené na mieste, kde budú mať počas dňa aspoň trochu tieňa. Zabránite tak ich spáleniu alebo vysušeniu a začnete tiež šetriť vodou.

Uistite sa, že vaše rastliny sú umiestnené na mieste, kde budú mať počas dňa aspoň trochu tieňa.
Foto: shutterstock/Julia700702

Nehnojte počas horúceho počasia. Môže to poškodiť rastliny

Pridávanie živín urýchľuje rast rastlín, čo ich počas horúčav vystavuje väčšiemu stresu. Okrem toho budú potrebovať ešte viac vody na spracovanie hnojiva! Prestaňte hnojiť, keď teplota prekročí 25 stupňov alebo keď rastliny skrútia listy, zhodia kvety alebo prestanú vytvárať nové kvety.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Domáce hnojivo, ktoré zachráni každú rastlinu? Stačí jeden produkt z chladničky

Jednoduchý výrobok ako prvá pomoc v záhrade. Na zavlažovanie, hnojenie a boj proti chorobám

The post Blížia sa horúčavy, starajte sa o svoju záhradu. Chráňte rastliny pred spálením appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj