Skip to content
Menu
Menu

ZMOS odmieta byť politickým terčom v boji o voliča pred eurovoľbami, reaguje tak na otvorenie témy regulácie hazardu

Prečítať článok

5.5.2024 (SITA.sk) – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) odmieta byť politickým terčom v boji o voliča pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP).

Zástupcovia samospráv sa dištancujú od súperenia o voličstvo, ktoré otvára citlivé legislatívne návrhy majúce dosah na kompetencie a rozpočty miest a obcí.

Tému hazardu vnímajú citlivo

„Združenie miest a obcí Slovenska reaguje na reportáž k zmenám v súvislosti s reguláciou hazardu v mestách a obciach, ktorá odznela v piatok 3. mája v hlavných správach súkromného rozhlasového média, kde jednoznačne odznelo vyjadrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, že rezort nepripravuje žiadnu legislatívnu úpravu vo vzťahu k regulácii hazardu a ani túto požiadavku neadresoval Úradu pre reguláciu hazardných hier,“ uviedol predseda ZMOS Jozef Božik.

Božik pripomenul, že samosprávy v súčasnosti čelia obmedzeným financiám vo svojich rozpočtoch, čo je dôsledkom viacerých kríz, ako aj negatívnych opatrení vlády v predošlom volebnom období.

Predseda ZMOS zdôraznil, že i preto tému regulácie hazardu vnímajú veľmi citlivo, obzvlášť ak sa o nej dozvedia z médií a samosprávam predmetný návrh nebol predložený, a ani s nimi nebol prerokovaný.

Fungujú s obmedzeným rozpočtom

Božik tiež apeloval na politické subjekty, aby sa citlivé témy s dopadom na samosprávy, či už problematika hazardu, alebo iná, nestali pred eurovoľbami terčom boja o voličov.

„Miestna územná samospráva je v súčasnosti už tak dostatočne vyťažená plnením si svojich zákonných povinnosti pre obyvateľov miest a obcí v obmedzenom rozpočtovom režime a vyjednávaním o aktuálnych oprávnených požiadavkách k dofinancovaniu výpadkov v rozpočtoch miest a obcí z predchádzajúcich rokov vo vzťahu k vláde,“ uzavel predseda ZMOS.

Viac k témam: Hazard, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – ZMOS odmieta byť politickým terčom v boji o voliča pred eurovoľbami, reaguje tak na otvorenie témy regulácie hazardu © SITA Všetky práva vyhradené.