Skip to content
Menu
Menu

Celý život nesprávne vylievame mlieko z kartónu. Tu je návod, ako by sa to malo robiť

Prečítať článok

16.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/batjaket).

Ako nalievate mlieko alebo džús do pohára? S najväčšou pravdepodobnosťou ho držíte tak, aby plastový výtok bol na dne, čo najbližšie k poháru alebo miske, aby ste náhodou niečo nevyliali. A predsa sa v určitom momente malé množstvo nápoja často vyleje silnejším prúdom na stôl či kuchynskú linku. Je to preto, že zle držíte kartón.

Existuje veľmi jednoduchá technika, ktorá nám pomôže vyliať obsah kartónu bez toho, aby sme vyliali jedinú kvapku.
Foto: shutterstock/batjaket

Klasický obrázok: pripravujete raňajky, vyberiete kartón džúsu alebo mlieka a chcete si naliať do pohára. Bohužiaľ, takmer okamžite po naklonení kartónu šťava špliecha a vyleje sa na pult. Ukazuje sa, že prelievanie mlieka či džúsu z kartónu do pohára sa takto skončiť nemusí. Existuje veľmi jednoduchá technika, ktorá nám pomôže vyliať obsah kartónu bez toho, aby sme vyliali jedinú kvapku. Aby sa to stalo, stačí, aby ste kartón uchopil inak. Oveľa lepší prietok tekutiny cez uzáver je možný, ak nie je dole, ale hore.

Takto sa všetka tekutina dostane do pohára a nie vedľa neho. Všetko je dokonale vysvetlené vo videu zverejnenom na účte PLTube YouTube.

Tým, že kartón umiestnite týmto spôsobom, tekutina v ňom obsiahnutá nebude toľko „tankovať“, ale jednoducho sa bude voľne vylievať v stálom prúde.

Ak sa však z nejakého dôvodu táto metóda nepoužije, možno použiť iný patent. Predtým, ako začneme šťavu nalievať, stačí urobiť na vrchnej strane kartónu nožom niekoľko malých otvorov. To bude znamenať, že pri nalievaní jeho obsahu bude cez otvory urobené nožom do kartónu nasávaný vzduch, ktorý zabráni striekaniu šťavy.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Namiesto vyhadzovania obalov z vajíčok ich rozrežte a rozhádžte po záhrade. Neskôr sa poďakujete

Magnety na chladničke? V tomto prípade si radšej dávajte pozor. Jedna chyba a budete to trpko ľutovať

The post Celý život nesprávne vylievame mlieko z kartónu. Tu je návod, ako by sa to malo robiť appeared first on Vášeň v tebe.