Skip to content
Menu
Menu

Päť najlepších cvikov na chudnutie. Robte ich týždeň a v zrkadle sa nespoznáte

Prečítať článok

16.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pexels/Kampus Production).

Pred blížiacim sa letom mnohí z nás rozmýšľajú nad tým, ako schudnúť. Je však potrebné pripomenúť, že okrem stravy je dôležitá aj fyzická aktivita. Na aký tréning by ste sa mali zamerať, aby ste zoštíhlili svoje telo? Tu je 5 cvičení, ktoré vám s tým pomôžu.

Ako schudnúť a aké cviky vám pomôžu schudnúť najrýchlejšie?
Foto: Pexels/Kampus Production

Pri chudnutí je mimoriadne dôležitá fyzická aktivita. Na jar mnohí z nás začínajú cvičiť, aby zhodili prebytočné kilogramy, no nie každý vie, aký tréning zvoliť, aby bol efektívny. Ukazuje sa, že práve vykonaním týchto piatich cvikov urýchlite spaľovanie tukov.

Aké cviky vám pomôžu schudnúť najrýchlejšie? Tu je 5 najlepších cvikov

Než začnete cvičiť, nezabudnite si urobiť aspoň 5-minútovú rozcvičku, aby ste telo a svaly pripravili na cvičenie. Toto je 5 cvikov, ktoré vám pomôžu zoštíhliť postavu a zbaviť sa tuku na bruchu.

Drepy sú pomerne jednoduchý cvik a sú skvelé na spevnenie stehien a zadku. Vtiahnite brucho, postavte sa s nohami od seba a urobte 3 série po 20 drepov.

Výpady sa oplatí robiť v 3 sériách po 15 výpadov na jednu nohu. Kolená by mali byť pred prstami a druhá noha by mala byť pokrčená v 90-stupňovom uhle.

Nožnice sú cvik na brušné a chrbtové svaly. 30 opakovaní v 3 sériách nám krásne vyformuje postavu.

Angličáky vám umožnia spáliť veľa kalórií. Najlepšie je urobiť približne 30 opakovaní v 2 alebo 3 sériách, v závislosti od vašej kondície.

Plank dokonale tvaruje a posilňuje brušné svaly. Len si oprite telo o predlaktia a prsty na nohách, lakte držte v pravom uhle. Nezabúdajte, že by ste nemali dvíhať zadok. Cvičenie vykonávajte aspoň 20 sekúnd. Pozastavte sa na minútu a opakujte trikrát.

Ako schudnúť? Skontrolujte svoje kalorické potreby

Stojí za to pripomenúť, že pri chudnutí je dôležitý nielen pohyb, ale aj správne zvolená strava. Je tiež mimoriadne dôležité udržiavať negatívnu energetickú bilanciu. Predtým, ako sa pustíme do diéty, sa však poraďte s lekárom alebo dietológom, ktorý vyberie vhodný jedálny lístok a určí kalorický deficit.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je knäckebrot na chudnutie lepší ako tradičný chlieb? Odpoveď nie je taká jednoduchá

Ako schudnúť bez veľkých obetí? Naučte sa päť zlatých pravidiel, ktoré vám dodajú krásny efekt

The post Päť najlepších cvikov na chudnutie. Robte ich týždeň a v zrkadle sa nespoznáte appeared first on Vášeň v tebe.