Skip to content
Menu
Menu

Chlieb pre skutočných maškrtníkov. Pridajte jednu ingredienciu do cesta a neprestanete ho už robiť

Prečítať článok

16.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Viktory Panchenko).

Aj keď máme v obchodoch a pekárňach veľký výber pečiva, často sa rozhodneme, že si ho urobíme sami. Potom presne vieme, aké majú zloženie a čo v ňom je. Aby sme však tomuto pečeniu dodali trochu viac chuti, oplatí sa s ním trochu zaexperimentovať. Tento recept vám s tým pomôže.

Recept na čokoládový chlieb.
Foto: shutterstock/Viktory Panchenko

Ak hľadáte jednoduchý recept na chutné pečivo, ste na správnom mieste. Recept nižšie bude fungovať skvele a keď ho poznáte, už nebudete chcieť robiť nič iné. Chlieb, ktorý z neho vychádza, je jedinečný, pretože má jednu zložku, ktorá mení jeho vzhľad a chuť. Týmto produktom je kakao, ktoré bežne pridávame do koláčov. Okrem toho môžete ochutnať chuť medu a tmavej čokolády. Takto pripravený chlieb môžeme kombinovať s čokoládovým krémom alebo rôznymi druhmi džemov.

Recept na čokoládový chlieb

Ingrediencie na kvások

2 polievkové lyžice kvásku na chlieb,

60 g pšeničnej múky,

3 polievkové lyžice vlažnej vody.

Ingrediencie na chlieb

3 šálky pšeničnej múky,

pohár vlažnej vody,

5 lyžíc medu,

2 čajové lyžičky vanilkového extraktu,

5 lyžíc kakaa,

pol lyžičky suchého droždia,

pol tabuľky tmavej čokolády,

štipka soli.

Spôsob vykonania

Prípravu chleba začnite prípravou kvásku. Vložte všetky ingrediencie do misky a dôkladne premiešajte. Potom prikryte fóliou a odložte na noc.

Do ďalšej veľkej misy preosejeme múku, pridáme suché droždie, soľ, kakao a med. Pridajte aj vanilkový extrakt a vodu. Všetko dôkladne premiešame a nakoniec pridáme pripravený kvások. Miešame mixérom asi 10 minút.

Čokoládu nasekajte nadrobno a tiež vložte do pripravenej hmoty. Premiešame a necháme asi 2 hodiny nakysnúť. Najlepšie je prikryť misku čistou handričkou alebo hliníkovou fóliou.

Po uplynutí tejto doby cesto dáme na dosku posypanú múkou a jemne premiesime. Potom pripravenú hmotu vložte do vymastenej formy a odložte na ďalšiu hodinu.

Vložte nádobu naplnenú vodou do rúry a nastavte ju na 200 °C. Pripravenú formu vložte do teplého zariadenia a pečte asi 40 minút. Po upečení necháme chlieb v rúre asi 1 hodinu vychladnúť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Banálne jednoduché ingrediencie marinády na kuracie mäso spôsobia, že sa domácnosť bude cítiť ako v reštaurácii

Toto tiramisu s malinami si zamilujú všetci vaši hostia. Rýchle a bez pečenia

The post Chlieb pre skutočných maškrtníkov. Pridajte jednu ingredienciu do cesta a neprestanete ho už robiť appeared first on Vášeň v tebe.