Skip to content
Menu
Menu

Čistiace prostriedky, ktoré si vyrobíte doma. Stoja menej ako jedno euro

Prečítať článok

22.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/LarysaLitvin).

Čistiaci prostriedok je základ, ktorý sa oplatí mať vždy po ruke. Nie všetky škvrny sa dajú odstrániť len vodou a často je potrebné použiť niečo silnejšie. Samozrejme, nejde len o hotové, v obchode zakúpené výrobky, pretože rovnako účinnú zmes si môžete pripraviť sami z prírodných ingrediencií.

Ako si pripraviť ekologické čistiace prostriedky?
Foto: shutterstock/LarysaLitvin

Na internete nájdete mnoho receptov na domáce čistiace prostriedky. Niektoré sú veľmi jednoduché, zatiaľ čo iné pozostávajú z mnohých rôznych prísad. My sme sa rozhodli pre minimalizmus. Všetko, čo skutočne potrebujete, je voda ako základ a jedna alebo dve prísady s čistiacim účinkom.

Domáci čistiaci prostriedok nevyzerá ani nevonia tak dobre ako výrobky z obchodu, ale je oveľa lacnejší, ekologickejší, ľahko sa vyrába a je rovnako účinný. Stojí za to ho vyskúšať a presvedčiť sa o tom na vlastnej koži, alebo skôr vo vlastnej domácnosti.

Najlepšie recepty na domáci čistiaci prostriedok

Stojí za to ho vyskúšať a presvedčiť sa o tom na vlastnej koži, alebo skôr vo vlastnej domácnosti.
Foto: shutterstock/Olga Marc

Ak potrebujete odstrániť usadeniny v kúpeľni, ako je vodný kameň alebo hrdza a dodatočne vyleštiť povrch, použite zmes octu a vody. Najlepšie je skombinovať ich v pomere 1:1 a nečistoty zotrieť. Ocot je tiež skvelý na čistenie chladničky a nábytku. Prípadne môžete použiť aj kyselinu citrónovú, ale odporúčame prvú možnosť.

Na dezinfekciu a odmasťovanie povrchov je vhodné používať lieh, ktorý by sa mal tiež riediť vodou.

Veľmi obľúbený je roztok z citrónovej kôry. Stačí ju zaliať octom a dať na niekoľko dní do chladničky. Rovnako dobre poslúžia aj limetkové alebo pomarančové šupky. Vo všeobecnosti sú vhodné všetky citrusy.

V poslednom prípade používame jedlú sódu. Rozpustite ju vo vode v pomere 1:4 a pridajte obľúbený esenciálny olej. Táto tekutina účinne osvieži povrchy a zbaví ich nečistôt.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Na prostriedky zakúpené v obchode sa zabudnite. Zmiešajte 3 zložky a naneste zmes na dlaždice v kúpelni. Bez problémov odstránia nečistoty

Po uplynutí tejto doby uvidíte, že špina pôjde dole bez väčšej námahy a drhnutia.

The post Čistiace prostriedky, ktoré si vyrobíte doma. Stoja menej ako jedno euro appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj