Skip to content
Menu
Menu

Pomáha pri zápche, podporuje chudnutie. Zachovajte však opatrnosť

Prečítať článok

22.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/LN team).

Považuje sa za skutočnú „pokladnicu zdravia“. Už naše babičky oceňovali jej vlastnosti a zdôrazňovali, že je to jeden z najlepších liekov na problémy so zápchou. Chválili ho aj ako zabijaka nadváhy. Ktorý čaj je vhodný na chudnutie? Pred rokmi sa konzumoval vo veľkom. Teraz sa opäť dostáva do obľuby.

Aký je najlepší čaj na chudnutie?
Foto: shutterstock/LN team

Ktorý čaj je vhodný na spaľovanie brušného tuku?

Počas éry socializmu sa označoval za šampióna v boji proti zbytočným kilogramom. Mnohé ženy si s chuťou pripravovali tento zdraviu prospešný odvar, aby dosiahli vysnívanú postavu, a čakali na výsledky. Mnohí sa podobným spôsobom snažili bojovať aj proti tráviacim ťažkostiam, ako je napríklad zápcha. O čo ide? Ide o zaujímavú rastlinku s úžasnými účinkami – kasia sennová (senna).

Čaj Senna mnohí označili za skutočnú „pokladnicu zdravia“. Obsahuje sennozidy, ktoré patria do skupiny zlúčenín stimulujúcich peristaltiku čriev. Samotný čaj má teda laxatívny účinok, používal sa na zlepšenie činnosti čriev a proti zápche. To je však len začiatok.

Aký je najlepší čaj na chudnutie? Zabraňuje zápche

Senna, ktorá sa už tisíce rokov používa ako liek na liečbu mnohých ochorení, je ker, ktorý má zložené listy a plody v jednoducho tvarovanom struku. V struku nájdeme šesť až osem semienok. V arabských krajinách sa používa už od stredoveku, dnes je zložkou mnohých čajov na chudnutie, pričom sa nazýva liekom proti zápche.

Hoci sám o sebe nemá účinok na chudnutie, jeho pravidelná konzumácia vedie k zvýšeniu frekvencie vyprázdňovania. Vtedy môžete mať pocit, že váha klesá a samotný nálev vytvára pocit „ľahkosti“.

Kasia sennová (Senna)
Foto: shutterstock/hxdbzxy

Z ktorého čaju chudnete? Používajte ho pravidelne a rýchlo si všimnete rozdiel

Senna sa navyše vyznačuje protizápalovým účinkom. Niekedy sa používa na liečbu zápalov hrdla a často aj proti poruchám hrubého čreva. Okrem toho má pozitívny vplyv na stav pokožky a je účinný pri riešení nespavosti a úzkosti.

Aj keď to znie ako skutočný liek na mnohé ochorenia, oplatí sa zachovať opatrnosť. Nadmerné množstvo senny môže namiesto pomoci škodiť. Nálevy zo senny by sa nemali používať dlhšie ako týždeň. Dlhodobá konzumácia čajov na báze tejto rastliny totiž môže viesť k tomu, že črevá si zvyknú „pomáhať“, čím sa výrazne naruší ich spôsob fungovania.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je to jedna z najnebezpečnejších rastlín na Slovensku. Jed účinkuje po určitom čase

Zlepšuje krvný obeh a reguluje krvný tlak. Zalejte vriacou vodou a pite do sýtosti

The post Pomáha pri zápche, podporuje chudnutie. Zachovajte však opatrnosť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj