Skip to content
Menu
Menu

Čo použiť na pigmentové škvrny na tvári? Stačí pridať pár kvapiek tejto šťavy a škvrny zmiznú

Prečítať článok

14.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Ground Picture).

Čo na hyperpigmentáciu tváre? Túto otázku si kladú všetky ženy, ktoré bojujú s tmavými škvrnami, ktoré sa ťažko skrývajú. Najčastejšie ich spôsobuje akné, vystavenie tváre slnečnému žiareniu a prirodzený procesom starnutia. Vieme, ako sa ich môžete zbaviť.

Čo na pigmentové škvrny na tvári?
Foto: shutterstock.com/Ground Picture

Hyperpigmentácia tváre má tmavohnedú farbu. Môže mať rôzny tvar a veľkosť. Tento problém postihuje ženy všetkých vekových kategórií. Najviac ohrozené vznikom škvŕn sú ženy, ktoré majú citlivú, cievnatú a suchú pokožku, bojujú s akné alebo trávia dlhý čas na slnku. Zafarbenie sa nedá vždy zakryť make-upom a dermatologické ošetrenia sú pomerne nákladné.

Čo na pigmentové škvrny na tvári? Domáca maska na zosvetlenie

Ak nemáte rozsiahle a veľmi tmavé škvrny, ľahko si s nimi poradíte doma. Oplatí sa zaobstarať si intenzívne hydratačnú a rozjasňujúcu kozmetikou. Dvakrát týždenne si tiež pripravte domácu masku. Stačí ju nechať na tvári 20 minút. Jej príprava je jednoduchá a budete potrebovať len päť ingrediencií z vašej kuchynskej skrinky.

Sú to:

kurkuma

prírodný jogurt

med

citrónová šťava

olivový olej

Do misky si pripravte 2 lyžičky medu, 2 lyžičky olivového oleja, šťavu z polovice citróna, 2 lyžičky kurkumy a 2 lyžice prírodného jogurtu. Všetko spolu dobre zmiešajte a naneste na pokožku a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom zmyte vlažnou vodou. Pred nanesením na tvár si urobte test citlivosti na rukách.

Čo je základom každej rozjasňujúcej masky? Pridajte niekoľko kvapiek šťavy z tohto ovocia

Je dobré myslieť na starostlivosť o pleť vopred, aby ste sa v lete nemuseli obávať ich vzniku.
Foto: shutterstock/DUANGJAN J

Hyperpigmentácia sa často objavuje po letných prázdninách, najmä u ľudí so svetlou pleťou a pehami. Je dobré myslieť na starostlivosť o pleť vopred, aby ste sa v lete nemuseli obávať ich vzniku. Hnedé škvrny sa najčastejšie objavujú na tvári, ale možno ich vidieť aj na dekolte, chrbte, rukách a ramenách. Ak chcete vyblednúť hyperpigmentáciu, základom každej rozjasňujúcej masky by mala byť citrónová šťava. Okrem uvedených zložiek do nej môžete pridať aj škoricu, čajovníkový olej, šťavu z aloe vera alebo zelený íl. Takúto domácu masku natrite na hnedé škvrny, nechajte ju niekoľko minút pôsobiť a zmyte ju vatovým tampónom namočeným v teplej vode.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nakrájajte uhorku a 5 minút si ňou potierajte ruky. Všetky krémy zmiznú

Môžete si ho kúpiť v lekárni za pár eur. Je to obrovská dávka “prvku krásy”

The post Čo použiť na pigmentové škvrny na tvári? Stačí pridať pár kvapiek tejto šťavy a škvrny zmiznú appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj