Skip to content
Menu
Menu

Čokoládový koláč bez múky. So štyrmi ingredienciami vytvoríte úžasne dobrý dezert

Prečítať článok

16.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/M.Somchai).

Máte chuť na dezert, no múčnym výrobkom sa snažíte vyhýbať? Nič nie je stratené! Čokoládový koláč bez múky chutí výborne a recept je veľmi jednoduchý. Na jeho výrobu potrebujete len pár ingrediencií.

Dezert bez jediného gramu múky? Dá sa to.
Foto: shutterstock/M.Somchai

Čokoládový koláč bez múky je perfektnou voľbou pre popoludňajší dezert ku káve alebo čaju. Je nielen mimoriadne chutný, ale aj rýchly na prípravu. Spojenie všetkých ingrediencií trvá pár minút. Rúra urobí zvyšok práce za nás. Recept nižšie je ako stvorený pre milovníkov pečenia, ktorí nemajú veľa času na experimentovanie v kuchyni a hľadajú niečo overené.

Dezert bez jediného gramu múky? Dá sa to – domáce „brownies“ si vyrobíte len zo štyroch produktov

Klasické brownies vyžadujú použitie múky, no podľa nášho receptu to vôbec nie je potrebné. Všetko, čo potrebujete, je horká čokoláda (najlepšie 70 alebo 90 percent kakaa), maslo, cukor a vajcia. Ak chcete, môžete si dezert obohatiť napríklad sladkou polevou alebo práškovým cukrom. Tento koláč vyzerá chutne v akejkoľvek verzii!

Ingrediencie:

3 tabuľky tmavej čokolády,

100 g masla,

90 g trstinového cukru,

5 vajec,

voliteľné: čokoládové kvapky, poleva z mliečnej čokolády.

Čokoládový koláč bez múky. Spôsob prípravy

Začnite rozlámaním čokolády na menšie kúsky. Rozpustite ich vo vodnom kúpeli a potom nechajte vychladnúť. V ďalšom kroku oddelíme bielky od žĺtkov. Bielky dáme do misky a vyšľaháme s polovicou cukru na tuhý sneh. Žĺtky vyšľaháme so zvyšným cukrom v mixéri, kým nebudú nadýchané a svetlé. Bez zastavenia miešania postupne prilievame vychladnutú čokoládovú zmes.

Pomocou lyžice pridávame po dávkach vyšľahané bielka. Všetko jemne premiešame, kým sa suroviny nespoja. Vzniknuté cesto následne vylejeme do tortovej formy vystlanej papierom na pečenie. Formu vložíme do rúry vyhriatej na 180 stupňov Celzia a pečieme asi pol hodiny. Počas tejto doby neotvárajte rúru ani nepoužívajte test suchou tyčinkou.

Hotový čokoládový koláč bude vo vnútri hutný a mierne vlhký, no jeho popraskaná kôrka sa bude na vrchu lesknúť. Vychladnutú pochúťku môžete dodatočne poliať domácou čokoládovou polevou alebo podávať so šľahačkou. Dobrú chuť!

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Na prípravu tohto gréckeho občerstvenia stačí malá panvica. Pridajte na toast alebo do ľahkého šalátu

Chilli na chudnutie. Recepty na jedlá na chudnutie

The post Čokoládový koláč bez múky. So štyrmi ingredienciami vytvoríte úžasne dobrý dezert appeared first on Vášeň v tebe.