11.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Standret Natalia).
Mnohé ženy snívajú o upravených, dokonale zapilovaných a vyživených nechtoch. Mnohé v snahe ušetriť čas a pre vlastné pohodlie systematicky navštevujú kozmetické salóny, pohodlne sedia v kresle a očakávajú skutočný „wow“ efekt. Ten sa však nedostaví, ak manikérka urobí jednoduché chyby. Tu sú červené vlajky, na ktoré by ste si mali dať pozor.
Červené vlajky u manikérky. Dávajte pozor pri manikúre.
Foto: shutterstock/Standret Natalia
„Čo vás upozorňuje, keď idete do salónu krásy?“ – pýta sa jedna z používateliek platformy Threads a vyzýva používateľov internetu, aby sa podelili o svoje spomienky na návštevy u manikérky, kozmetológa alebo kaderníka. Príspevok je plný osobných skúseností. Často – veľmi nepríjemných.
„Objednám sa na konkrétnu hodinu, práve v tú hodinu chcem byť prijatá. Nie o 20-30 minút neskôr, pretože aj môj čas je cenný, nemeškám, lebo rešpektujem niekoho čas a viem, že nie som jediná klientka, takže očakávam to isté.“, „Dezinfekcia rúk je nutnosť.“, „Zvyčajne dbám na hygienu a čistotu.“, „V kozmetickom salóne mám rada, keď je sterilne čisto, pokoj a ticho a klienti sedia ďaleko od seba.“, „Žiadne rukavice a sterilné balíčky. Špinavá pracovná miestnosť. Keď pani nie je kvalifikovaná“. – píšu používatelia internetu. To je však len začiatok.
Čo je bezpečná manikúra? Toto sú chyby, ktorých by sa odborník nemal dopustiť
Dokonale upravené kožičky, dobre vypilovaná nechtová platnička a víťazná farba sezóny sú snom mnohých žien, ktoré navštívia nechtový salón. Dobre upravené ruky a nechty sú skutočnou vizitkou a čoskoro sa stanú zdrojom hrdosti. Nebude to však tak, ak sa manikérka, ktorej zveríme prácu na našich nechtoch, dopustí niekoľkých základných chýb.
Čo je bezpečná manikúra? Toto sú chyby, ktorých by sa odborník nikdy nemal dopustiť.
Foto: shutterstock/Maksym Fesenko
Hoci mnohé ženy zostávajú roky verné svojim obľúbeným kozmetickým salónom, niekedy je čas na zmenu. Pred prvou návštevou nového miesta je dobré zistiť, aké je, vyhľadaním recenzií na internete alebo opýtaním sa priateľov. Keď si už vyberiete, majte oči na stopkách hneď, ako prekročíte prah.
Na čo si dať pozor u manikérky? Majte oči otvorené
Prach na toaletných stolíkoch, neuprataná podlaha alebo veľa nepotrebných predmetov na manikúrovom stole sú prvé varovné signály, ktoré by nás mali prinútiť zamyslieť sa. Poriadok je hlavnou zásadou, ktorou by sa mal riadiť každý kozmetický salón. Ak vo vás niečo vzbudí neistotu a vy sa napriek tomu rozhodnete ignorovať svoje prvé obavy, pamätajte, že neskôr sa veci môžu len zhoršiť.
Keď sa pohodlne usadíte, venujte pozornosť správaniu vašej manikérky. Hneď na začiatku by si s vami mala umyť ruky, jednu po druhej, pričom svoje aj vaše ruky postrieka dezinfekčným prostriedkom. Rozhodne by mala mať aj rukavice. Navyše by malo byť dezinfikované aj stanovište, na ktorom sa bude vykonávať vaša vysnívaná manikúra. Uistite sa, že sa tu neváľajú použité vatové tyčinky, kúsky ostrihaných nechtov, pilky od pilníkov alebo otvorené či prevrátené fľaštičky od laku. Potom reagujte.
Dávajte pozor na to, aké pomôcky manikérka používa. Pilník by mal byť nový.
Foto: shutterstock/Cookie Studio
Ďalším krokom je začiatok práce. Snažte sa zamerať svoju pozornosť na nástroje, ktoré manikérka použije na prípravu dokonalej manikúry. Tie by mali byť sterilizované pomocou autoklávu. Ten vyzerá trochu ako mikrovlnná rúra – preto sa po ňom poobzerajte po miestnosti. Sterilizáciu nástrojov spoznáte aj podľa obalu, v ktorom sa dodávajú. Ten by mal byť v ľavom hornom rohu označený hnedým nápisom STEAM – pred ošetrením je jeho farba ružová. Je tiež mimoriadne dôležité, aby sa obal otvoril vo vašej prítomnosti. Ak stylistka siahne do akejkoľvek kozmetickej taštičky, z ktorej vytiahne pomôcky, ktoré doteraz ležali spolu – je to prvé znamenie na zrušenie služby.
Čím sa môžete na manikúre nakaziť? Jednoduchý postup môže mať nepríjemné následky
Manikérka by mala nosiť ochrannú masku a pri práci na vašich nechtoch používať len nové pilníky. Pred starostlivosťou o vaše ruky by mala tiež posúdiť, či neexistujú nejaké kontraindikácie podobného ošetrenia.
Nebojte sa oznámiť stylistke všetky aspekty, ktoré vás znepokojujú. Ak teda pocítite bolesť alebo si všimnete, že niektorá časť ošetrenia sa nevykonáva tak, ako ste si predstavovali, reagujte. Pamätajte, že aj najmenšie nedopatrenia môžu mať vážne následky – pre vaše nechty aj pre vaše zdravie.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Chyby pri líčení, ktoré spôsobujú, že vaša pleť vyzerá unavene
The post Dávajte si pozor pri návšteve manikérky. Toto sú skutočné varovné signály appeared first on Vášeň v tebe.