Skip to content
Menu
Menu

Toto je spôsob čistenia podlahy, o ktorom ste nevedeli. Bude čistá a voňavá

Prečítať článok

11.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Prostock-studio).

Na čistenie podlahy nepotrebujeme vždy drahé chemikálie. Niekedy stačí len niekoľko kuchynských výrobkov, ktoré vyčistia aj tú najodolnejšiu špinu a váš domov bude krásne voňať. Tu je účinný trik s použitím ingrediencií z kuchyne. Vaša podlaha bude konečne v poriadku.

Ako si vyrobiť domáci čistiaci prostriedok na podlahy?
Foto: shutterstock.com/Prostock-studio

Podlaha sa najviac zašpiní v predsieni, kde si nechávame topánky. Tam sa musíme vysporiadať s blatom, pieskom aj bahnom. Ďalším miestom, ktoré sa ťažko udržiava v čistote, je kuchyňa, najmä keď máme v dome deti alebo domáce zvieratá. Obývacia izba je tiež niekedy plná špiny, pretože v nej prijímame hostí a trávime tam najviac času.

Práve v týchto troch miestnostiach sa podlaha zašpiní najrýchlejšie. Pozrite si tento recept na účinný prírodný čistiaci prostriedok na podlahy a dlaždice. Jeho levanduľová vôňa naplní celý dom.

Ako si vyrobiť domáci čistiaci prostriedok na podlahy

Domáci čistiaci prostriedok na podlahy je účinnejší ako mnohé čistiace prostriedky na podlahy z obchodu. Jeho zložky vyčistia aj tie najodolnejšie škvrny. Aké ingrediencie potrebujeme na výrobu domáceho čističa na podlahy? Tu je ich zoznam:

500 ml teplej vody

100 ml octu

1 polievková lyžica kuchynskej soli

1 polievková lyžica levandule

Tieto kuchynské produkty musíme spolu zmiešať a odložiť na niekoľko hodín. Po uplynutí tejto doby tekutinu preceďte a zrieďte ju s 5 l vody. Týmto spôsobom vyčistíte a prevoniate aj tie najšpinavšie podlahy.

Levanduľa je zodpovedná nielen za krásnu vôňu, ale odrádza aj škodcov od návštevy nášho domova.
Foto: shutterstock/Pedal to the Stock

Účinnosť domáceho čističa podláh. Prečo sa oplatí

Domáci čistič podláh je účinný, pretože obsahuje ocot, ktorý sa už dlho používa na čistenie znečistených povrchov. Okrem toho neutralizuje nepríjemné pachy a dokáže dokonca odpudzovať hmyz. Na druhej strane, levanduľa je zodpovedná nielen za krásnu vôňu, ale odrádza aj škodcov od návštevy nášho domova.

Nezabudnite však použiť uvedené množstvo octu, pretože ocot môže viesť k zmene farby podlahy, zatiaľ čo kuchynská soľ niekedy nepriaznivo ovplyvňuje jej trvanlivosť. Preto odporúčame vyskúšať výrobok na malej, neviditeľnej ploche.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Rozčuľujú vás vŕzgajúce podlahy? Tu je jednoduché riešenie

Podlaha je tak lesklá, že na ňu mucha nesadne? Vezmite tabletu z kuchyne a rozpustite ju vo vode

.

The post Toto je spôsob čistenia podlahy, o ktorom ste nevedeli. Bude čistá a voňavá appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj