Skip to content
Menu
Menu

Dokonca aj staré podlahy budú žiariť ako nové. Zmiešajte dva produkty a pridajte tajnú prísadu

Prečítať článok

9.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Prostock-studio).

Aký je najlepší spôsob čistenia podlahy? Mnohé výrobky v obchodoch sú na čistenie úplne nevhodné. Nielenže matnia podlahu, ale zanechávajú aj nevzhľadné šmuhy. Ak chcete, aby vaša podlaha oslnila hostí svojím leskom, pripravte si domácu zmes. Stačia tri kuchynské výrobky.

Aký je najlepší spôsob čistenia podlahy?
Foto: shutterstock.com/Prostock-studio

Čistá podlaha je kľúčom k upratanému bytu. Každý deň sa na nej zhromažďuje množstvo nečistôt v podobe mrakov prachu, žmolkov alebo piesku prineseného na topánkach zvonku. Podlaha by sa mala čistiť aspoň raz týždenne, ale to nie je kľúčom k úspechu. Aj tie najlepšie a najdrahšie laminátové podlahy alebo dlaždice časom strácajú svoj lesk a stávajú sa vyblednutými a matnými. Navyše nesprávne čistenie môže mať za následok aj nevzhľadné šmuhy na podlahe po zaschnutí. Existuje však jeden spôsob, ako tomu zabrániť.

Ako správne vytierať podlahy? Nerobte tieto časté chyby

Čistenie podláh nepatrí medzi naše obľúbené činnosti. Je nielen časovo náročné, ale často aj neefektívne. Samotná voda nestačí, zatiaľ čo chemické leštiace prostriedky často zanechávajú škaredé šmuhy. Čo je toho príčinou? Problémom nie je len výber čistiaceho prostriedku.

Dôležitý je aj typ mopu a materiál, z ktorého je vyrobený.
Foto: shutterstock.com/Gokhan Y

Dôležitý je aj typ mopu a materiál, z ktorého je vyrobený. Pre podlahy sú ideálne ploché mopy, pretože umožňujú ľahko dosiahnuť pod pohovky, stoly a iné ťažko dostupné miesta. Rotačné mopy s okrajmi sú naopak vhodnejšie na nerovné povrchy, ako sú dlaždice alebo terasové podlahy. Dôležitá je aj teplota vody používanej na čistenie. Mala by byť teplá, ale nie horúca. Ak je teplota príliš vysoká, voda sa rýchlo vyparí, čo má za následok nepravidelné škvrny na podlahe.

Môžete podlahu vytierať len vodou? Pridajte k nej dva produkty

Keď ste sa rozhodli, ktorý mop si vybrať, musíte prejsť ku kvalite čistiacich prostriedkov. Hotové výrobky z obchodu sú silne chemické a zvyčajne určené na konkrétne povrchy, čomu často nevenujeme pozornosť. Ak napríklad čistíte dlaždice čistiacim prostriedkom na laminát, nemusíte dosiahnuť požadovaný výsledok. Preto sa oplatí pripraviť si sami univerzálny čistiaci prostriedok, ktorý bude fungovať na akýkoľvek povrch. Bude nielen lacný, ale aj účinný. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť:

teplú vodu

pol pohára octu

50 mililitrov olivového oleja

Najprv dôkladne povysávajte podlahu, pozbierajte koberce a iné predmety ležiace na zemi.
Foto: shutterstock/Studio KIWI

Všetky produkty spolu zmiešajte a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Najprv dôkladne povysávajte podlahu, pozbierajte koberce a iné predmety ležiace na zemi. Teraz stačí podlahu dôkladne postriekať zmesou vody, octu a olivového oleja a potom tekutinu pomocou mäkkej handry dôkladne rozotrieť po podlahe. Ak vás kyslý zápach octu dráždi, môžete pridať niekoľko kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja. Po zaschnutí sa podlaha bude lesknúť ako nikdy predtým.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Málokto si na ne spomenie pri umývaní podlahy. S touto tekutinou budete mať pokoj na mesiac

Rozčuľujú vás vŕzgajúce podlahy? Tu je jednoduché riešenie

The post Dokonca aj staré podlahy budú žiariť ako nové. Zmiešajte dva produkty a pridajte tajnú prísadu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj