Skip to content
Menu
Menu

Domáce hnojivo bez pesticídov je záchranou pre kvety. Jednoduché, lacné a pritom také účinné

Prečítať článok

12.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Kinga).

Rastliny Vám odumierajú v dôsledku nadmerného alebo nedostatočného hnojenia? Vyrobte si tieto jednoduché hnojivá doma z ingrediencií z vašej kuchyne! Rastliny na rozdiel od nás ľudí nedokážu vyjadriť svoje potreby, preto je dôležité, aby sme sa o ne starali čo najlepšie.

Rastliny Vám odumierajú v dôsledku nadmerného alebo nedostatočného hnojenia?
Foto: shutterstock/Kinga

Pôda je dôležitým prvkom pre rast rastlín, pretože z nej získavajú živiny a výživu. Pôda je pre rastliny tým, čím je pre nás ľudí jedlo. Preto hnojenie pôdy pôsobí ako prísun živín. Predstavte si to ako zdravú, vyváženú stravu vždy, keď vášmu telu chýbajú živiny. Tu je niekoľko ľahko vyrobiteľných hnojív.

Vaječné škrupiny sú skvelým hnojivom pre kvety a rastliny

Tak ako my ľudia radi raňajkujeme vajíčka, pretože sú pre naše telo dobrým zdrojom vápnika a draslíka, môžu z nich profitovať aj naše rastliny. Vápnik obsiahnutý vo vaječných škrupinách pomáha rastlinám budovať pevnú bunkovú štruktúru. Ak chcete použiť vaječné škrupiny, odstráňte obsah vo vnútri vajca, očistite škrupiny a dobre ich rozdrvte. Potom rozdrvené škrupiny rovnomerne rozložte na vrchnú vrstvu pôdy.

Nevyhadzujte pokosenú trávu. Bude sa vám hodiť ako prírodné hnojivo

Po pokosení môžete pokosenú trávu použiť ako domáce hnojivo pre izbové a vonkajšie rastliny. Je prekvapujúce, že pokosená tráva obsahuje najpotrebnejšie makroživiny ako sú dusík, fosfor a draslík. Nasekanú pokosenú trávu rovnomerne rozložte na spodnú vrstvu pôdy a zasypte ju zeminou.

Banánové šupky sú skvelou vecou, pokiaľ ide o hnojenie pôdy

Banánové šupky, bohaté na fosfor a draslík, pomáhajú rastlinám posilniť sa.
Foto: shutterstock/JIANG HONGYAN

Banánové šupky máme vždy tendenciu vyhadzovať bez toho, aby sme si uvedomili, že naša malá záhradka ich potrebuje najviac. Banánové šupky, bohaté na fosfor a draslík, pomáhajú rastlinám posilniť sa, urýchľujú tvorbu plodov a chránia ich pred chorobami. Takže keď budete nabudúce jesť banán, nechajte si šupku z neho na výrobu hnojiva pre svoju záhradu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Najlepšie prírodné hnojivá pre maliny. Počas sezóny budú kríky prinášať ovocie

Hnojivo z banánových šupiek. Vyživuje rastliny a odpudzuje vošky

The post Domáce hnojivo bez pesticídov je záchranou pre kvety. Jednoduché, lacné a pritom také účinné appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj