Skip to content
Menu
Menu

Neviete ako vyčistiť pripálený hrniec? Použite… kečup

Prečítať článok

12.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: snímka obrazovky youtube.com/@Fabiosa).

Pripálené hrnce sú pomerne častým problémom v kuchyni. Stačí chvíľka nepozornosti, aby sa tento riad zakryl ťažko odstrániteľnou špinou. Ako sa s tým môžete vyrovnať? Ukazuje sa, že veľa ľudí na tento účel používa skôr nezrejmý produkt, a to kečup. Zistite, ako vyčistiť hrniec pomocou tohto jednoduchého domáceho lieku.

Domáci liek na pripálený hrniec? Siahnite po kečupe.
Foto: snímka obrazovky youtube.com/@Fabiosa

Často počúvame o geniálnych, aj keď niekedy prekvapivých trikoch, ktoré si hravo poradia s rôznymi druhmi nečistôt. Jedným z nich je určite použitie kečupu na riešenie pripálených hrncov.

Domáci liek na pripálený hrniec? Siahnite po kečupe

Väčšina z nás, ktorí si chcú poradiť s pripáleným hrncom, hľadá na internete rôzne domáce opravné prostriedky, ktoré môžu pomôcť pri riešení tohto nechceného problému. Záchranou je kečup, ktorý mnohí milujú ako prídavok do jedál.

Jeho použitie na tento účel je veľmi jednoduché. Stačí natrieť hrubú vrstvu kečupu na pripálené dno hrnca a nechať pôsobiť aspoň hodinu. To by malo stačiť na to, aby kečup na pripálenom povrchu pôsobil.

Ak chcete odstrániť pripálené zvyšky, môžete použiť drevenú špachtľu. Potom všetko dôkladne umyte vodou a prostriedkom na umývanie riadu. Nemali by zostať žiadne stopy po spálení. Ak je silne pripálený, môžete kečup nechať na dne hrnca dlhšie, aj cez noc.

Ak je povrch silne pripálený, môžete kečup nechať na dne hrnca dlhšie, aj cez noc.
Foto: snímka obrazovky youtube.com/@Fabiosa

Na čo ešte môže byť kečup dobrý?

Nikdy neviete, kedy sa vám nejaký trik môže hodiť, a preto je dobré vedieť, že kečup sa môže hodiť aj vtedy, keď chcete vyčistiť strieborné šperky, mosadzné kovania, kovový odtok alebo kúpeľňovú batériu.

Kečup je určite nesamozrejmým produktom, pokiaľ ide o čistenie. Aké je teda jeho tajomstvo? Zloženie obsahuje okrem iného aj ocot. Ako viete, je to spoľahlivý čistiaci prostriedok, takže dokáže rozpustiť mastnotu a nečistoty.

Navyše obsahuje cukry a konzervačné látky, ktoré môžu zanechávať lepkavý povrch. Je preto dôležité po použití tohto prípravku dôkladne vyčistiť hrniec alebo iný predmet. Najlepšie je to urobiť pomocou prostriedku na umývanie riadu.

Trik s kečupom môže byť mimoriadne užitočný, najmä keď vám doma dôjde bežný ocot a chcete si popáleninu okamžite napraviť. Tento červený doplnok k mnohým riadom sa môže ukázať ako spojenec pri čistení problematických nečistôt.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Častá chyba pri mrazení. Tieto potraviny strácajú všetky svoje vlastnosti

Plesnivú paradajku nevyhadzujte. Pozrite sa, ako ju môžete využiť

The post Neviete ako vyčistiť pripálený hrniec? Použite… kečup appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj