Skip to content
Menu
Menu

Dopúšťate sa týchto zlozvykov? To môže naznačovať… vysokú inteligenciu!

Prečítať článok

08.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/megaflopp).

Medzi všetkými našimi každodennými návykmi sú aj také, ktoré spôsobujú, že nás ostatní hodnotia ako zle vychovaných. V skutočnosti však môžu naznačovať extrémne vysokú inteligenciu. Skontrolujte, či sa niektorého z nich nedopúšťate!

Medzi našimi návykmi sú aj také, ktoré spôsobujú, že nás ostatní hodnotia zle. V skutočnosti však môžu naznačovať extrémne vysokú inteligenciu.
Foto: shutterstock/megaflopp

Existujú zlozvyky, s ktorými sa oplatí bojovať, pretože môžu negatívne ovplyvniť naše zdravie alebo vzhľad. Sú však aj také, ktoré ľudia okolo nás vnímajú negatívne, no v skutočnosti svedčia o vysokej inteligencii.

Máte sklony k týmto vlastnostiam? Môžete byť génius!

Jednou z hlavných a najviac dráždivých vlastností je… prokrastinácia, teda odkladanie vecí na neskôr. Čo vás najviac motivuje, je rýchlo sa blížiaci termín? Hoci to môže byť niekedy dráždivé, v skutočnosti nás to môže zachrániť pred násilnými činmi. Jedným z ľudí, ktorí notoricky odložili svoje činy na poslednú chvíľu, je Steve Jobs.

Keď už hovoríme o prokrastinácii, inteligentní ľudia často meškajú! To je často vnímané ako zlé spôsoby, nedostatok rešpektu alebo zlá organizácia. Inteligentní ľudia sú však optimisti, ktorí veria, že sa všade dostanú načas.

Inteligentní ľudia sú náchylnejší na neporiadok na pracovisku, pretože sú príliš pohltení dôležitejšími vecami.
Foto: Pexels/Daria Obymaha

Ste neporiadny alebo nadávate? To nemusí znamenať, že ste nedbanlivý

Inteligentní ľudia sú neporiadni. Doma alebo na stole – na tom nezáleží! Vedci z Minnesoty vykonali štúdiu, počas ktorej dokázali, že inteligentní ľudia sú náchylnejší na neporiadok na pracovisku, pretože sú príliš pohltení dôležitejšími vecami.

Používanie jazyka plného vulgarizmov je vnímané aj ako nedostatok riadnej výchovy alebo medzera vo vzdelaní. Väčšiu tendenciu nadávať však pozorujeme u čestných a kreatívnych ľudí.

Samozrejme, nielen vyššie uvedené vlastnosti naznačujú vysokú inteligenciu. Tiež nie sú nevyhnutnou podmienkou na to, aby sa stali vynikajúcimi.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

„Nešpáraj sa v nose, nie si prasa“? Nie len to. Vedci varujú pred vážnou chorobou

Vedci nepochybujú o tom, že farba očí silne súvisí so špecifickými povahovými vlastnosťami

The post Dopúšťate sa týchto zlozvykov? To môže naznačovať… vysokú inteligenciu! appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj