Skip to content
Menu
Menu

Dve zložky vám pomôžu schudnúť. Toto smoothie je skutočné zlato

Prečítať článok

20.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Shutterstock/zjuzjaka).

Koktaily a smoothies sú ideálnou voľbou na jarné a letné dni, najmä keď chceme zhodiť pár kíl navyše. Z mnohých kombinácií ingrediencií sa oplatí vybrať červenú repu a banán. Prečo práve tieto dve ingrediencie spolu vytvárajú skutočný nápoj bohov?

Prečo práve tieto dve ingrediencie spolu vytvárajú skutočný nápoj bohov?
Foto: Shutterstock/zjuzjaka

Zvláštna kombinácia červenej repy a banánu? Tá chuť vás ohromí

Jar a leto prinášajú hojnosť ovocia a zeleniny. Je to ideálny čas na obohatenie nášho jedálnička o množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sú ukryté práve v ovocí a zelenine.

Jedným zo smoothie, ktoré nám poskytne nielen veľa cenných ingrediencií, ale bude mať vplyv aj na chudnutie, je smoothie z červenej repy a banánu. Hoci sa kombinácia tohto ovocia a zeleniny môže zdať zvláštnou, prináša nášmu telu benefity a prekvapiť vás môže aj jej chuť.

Bohatosť podceňovanej červenej repy a sladkosť banánov

Červená repa je superhrdina medzi zeleninou. Podceňovaná červená repa sa v každodennom jedálničku často prehliada. Obsahuje dusičnany, ktoré zvyšujú prietok krvi do svalov. To môže mať pozitívny vplyv na fyzickú aktivitu a zabrániť únave. Okrem toho má protizápalové vlastnosti a pomáha svalom pri príprave na tréning. Ovplyvňuje taktiež regeneráciu po tréningu.

Červená repa je jednou z mála druhov zeleniny, ktorá obsahuje betalaíny.
Foto: shutterstock/Dani Vincek

Listy a korene červenej repy sú bohaté na živiny vrátane antioxidantov. Tie bojujú proti poškodeniu buniek a znižujú riziko srdcových ochorení. Červená repa je jednou z mála druhov zeleniny, ktorá obsahuje betalaíny. Sú to silné antioxidanty a vďaka nim má červená repa žiarivú farbu. Betalaíny znižujú zápal a môžu pomáhať chrániť pred rakovinou a inými chorobami.

Červená repa je bohatá na vlákninu a podporuje rast dobrých baktérií v črevách. Pomáha bojovať proti chorobám a posilňuje imunitný systém a to vďaka zvýšeniu množstva zdravých baktérií v tráviacom systéme. Zároveň nám dodáva energiu na celý deň. Vláknina tiež zlepšuje trávenie a znižuje riziko zápchy.

Kombinácia banánov a červenej repy

Banány obsahujú ľahko stráviteľné sacharidy a prírodné cukry, ktoré rýchlo dodajú energiu. Vďaka vysokej dávke draslíka môžu banány zabrániť kŕčom a udržiavať telo v hladkom chode.

Banány nás dobre zasýtia a to je počas chudnutia dosť dôležité. Obsahujú dôležité živiny, ktoré dokážu zlepšiť zdravie srdca. Banány pomáhajú kontrolovať krvný tlak a dokonca prispievajú k dobrej nálade. Kombinácia banánov a červenej repy v jednom smoothie pôsobí ako ochranný štít pre naše telo a navyše napomáha chudnutiu.

Banány pomáhajú kontrolovať krvný tlak a dokonca prispievajú k dobrej nálade.
Foto: sgutterstock/troshina

Ak si chceme smoothie spestriť, pridajme do neho bobuľovité ovocie, ktoré je tiež bohaté na antioxidanty a má protizápalové vlastnosti. V dôsledku toho sa zvýšia účinky červenej repy a banánov. Uľahčuje sa regenerácia po tréningu, pretože pomáha zmierniť bolesť svalov a zápal.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zelené smoothie je zdraviu prospešný nápoj, ktorý navyše neskutočne dobre chutí. Pripravíte ho z lacnej zeleniny

Za socializmu sa v Československu pila na raňajky. Napomáha tráveniu a znižuje hladinu cholesterolu v krvi

The post Dve zložky vám pomôžu schudnúť. Toto smoothie je skutočné zlato appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj