Skip to content
Menu
Menu

Hádžete hygienické vložky do záchoda? Toto je len začiatok problémov. Kam by mali ísť?

Prečítať článok

13.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Kam vyhodiť hygienické vložky, tampóny a iné hygienické potreby? Na rozdiel od zdania to nie je také zrejmé, a preto ich mnohí ľudia likvidujú nesprávnym spôsobom. Kam by mali ísť? Vysvetľujeme.

Hádžete to do záchoda? Nečudujte sa, že sa upchá.
Foto: súkromný archív

V časoch, keď nás všade zaplavujú odpadky, je zodpovedné nakladanie s odpadom mimoriadne dôležité. Vďaka tomu sme schopní niektoré z nich recyklovať a znovu použiť. Nie každý však vie, kam konkrétny odpad vyhodiť. Čo robiť s hygienickými vložkami a tampónmi?

Hádžete to do záchoda? Nečudujte sa, že sa upchá

Aj keď sa povedomie o triedení odpadu zvyšuje, stále sa vyskytujú situácie, keď niekto likviduje hygienické prostriedky na toalete. Niekedy v toalete skončia aj hygienické vložky a tampóny, čo je nielen neekologické, ale často to vedie k upchatiu potrubia.

Preto by ste tam určite nemali hádzať nič, okrem toaletného papiera či obyčajných vreckoviek. Mimochodom, štuple do uší a vlhčené obrúsky by sa nemali tiež vyhadzovať do záchoda. Toto stojí za zapamätanie.

Je možné neseparovať odpad? Zákon je jasný

Triedenie a separácia odpadu sú na Slovensku povinné. Preto boli pred domy, bytovky a iné budovy umiestnené nádoby na odpad v rôznych farbách. Hoci odvtedy ubehlo už niekoľko rokov, veľa ľudí má stále problémy so správnym nakladaním s odpadom, ktorý často končí tam, kde nemá. Na Slovensku nie je jednotný systém triedenia odpadov. V niektorých mestách a obciach sa každá povinná zložka odpadu zbiera samostatne, zatiaľ čo v iných sa zber kombinuje, aby sa znížili náklady. Závisí to od toho, ako si samospráva nastaví podmienky so zberovými spoločnosťami.

Existuje tiež veľa problematických položiek, ktoré môžu byť pre niektorých ľudí hádankou. Patria sem hygienické výrobky, najmä hygienické vložky a tampóny. Kam ich vyhodiť?

Kam vyhodiť použité vložky a tampóny? Existuje jedna odpoveď

Použité hygienické vložky a tampóny by ste mali vyhodiť do odpadu, alebo konkrétnejšie do zmiešaného odpadu. V žiadnom prípade by sa nemali hádzať do záchodovej misy. Rovnaká situácia je aj s použitými plienkami, vlhčenými obrúskami či hygienickými vložkami.

Aj keď sú tieto výrobky z veľkej časti vyrobené z plastu, keď sú špinavé, nie sú vhodné na triedenie. Preto ich absolútne nevyhadzujte do žltého kontajnera.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vezmite vložku a vysteľte ňou topánky. Hneď vás prestanú trápiť tri problémy

Na prostriedky zakúpené v obchode sa zabudnite. Zmiešajte 3 zložky a naneste zmes na dlaždice v kúpelni. Bez problémov odstránia nečistoty

The post Hádžete hygienické vložky do záchoda? Toto je len začiatok problémov. Kam by mali ísť? appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj