Skip to content
Menu
Menu

Harry bodol svojho otca. Kráľovský expert odhaľuje: „Rozhodnutie stať sa rezidentom USA ukazuje jeho podráždenie voči kráľovi“

Prečítať článok

19.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Shutterstock.com/bibiphoto shutterstock/NataliaCatalina.com).

Princ Harry si na začatie svojho pobytu v Spojených štátoch vybral deň, keď sa podľa príkazov svojho otca vysťahoval z Frogmore Cottage. Podľa kráľovských odborníkov tým chcel dať najavo svoju nespokojnosť s rozhodnutím kráľa Karola.

Princ Harry si na začatie svojho pobytu v Spojených štátoch vybral deň, keď sa podľa príkazov svojho otca mal vysťahovať z Frogmore Cottage.
Foto: Shutterstock.com/bibiphoto shutterstock/NataliaCatalina.com

V roku 2020 princ Harry a Meghan Markle oznámili, že odstupujú ako „starší členovia“ britskej kráľovskej rodiny a presťahovali sa do Spojených štátov. Udalosť s názvom „Megxit“ rozdelila kráľovskú rodinu a dodnes vzbudzuje veľké emócie.

Minulý rok sa kráľ Karol III rozhodol vysťahovať Meghan Markle a princa Harryho z Frogmore Cottage, ktorí žili v zámorí. Ako asi tušíte, rodičia Archieho a Lilibet neboli nadšení.

Nedávno sa do jedného z bulvárnych plátkov dostala informácia, že Harry je oficiálne rezidentom USA. Z predložených dokumentov vyplýva, že pobyt začal 29. júna 2023. Dátum nie je náhodný, pretože je to deň, keď sa na kráľovský rozkaz konečne vysťahoval z Frogmore Cottage.

Princ Harry bol pohoršený príkazom na vysťahovanie kráľa Karola? Odborníci sú jednohlasní

Podľa niektorých nie je výber tohto dátumu náhoda a princ chcel jasne ukázať, že na svojho otca zanevrie na minuloročné vysťahovanie. Kráľovský životopisec v rozhovore pre MailOnline poukazuje na Harryho „podráždenosť“ nad Charlesovým rozhodnutím.

„Kráľ Karol mal úplnú pravdu, keď vyhnal Harryho z Frogmore. Ale niet divu, že Harry bol podráždený. On a Meghan si mysleli, že môžu mať kúsok svojho koláča a zjesť ho tiež“

– hovorí Tom Bower a dodáva, neskrývajúc svoju nechuť k páru.

„Bohužiaľ, kráľ nezašiel ďalej a nezbavil Sussexov ich titulov. To by mohlo zastaviť ich nedávnu propagáciu používania svojich kráľovských titulov na zarábanie peňazí. Dúfajme, že keď sa kráľ uzdraví, prehodnotí svoj postoj k Sussexom a ešte viac ich vzdiali od kráľovskej rodiny.“

– tvrdí odborník.

Daily Mail píše: Rozhodnutie princa Harryho použiť dátum vysťahovania z Frogmore Cottage ako začiatok svojho pobytu v USA odhaľuje jeho „podráždenosť“ voči kráľovi Charlesovi a potvrdzuje, že pár nemá v úmysle žiť v Spojenom kráľovstve v blízka budúcnosť.

Autorka kníh o kráľovskej rodine Angela Levinová medzitým tvrdí, že Harry „by už nemal byť štátnym poradcom, ktorý by v prípade potreby mohol nahradiť panovníka.“ Podľa zákona musia mať ľudia vykonávajúci túto úlohu trvalý pobyt v Spojenom kráľovstve.

O vysťahovaní a jeho následkoch hovoril aj novinár Phil Dampier.

„Charles a William vedeli, že to treba urobiť, aby zdôraznili, že Harry a Meghan sú mimo „firmy“. V tom čase princ pravdepodobne ešte veril, že sa mu podarí udržať základňu vo Veľkej Británii. Teraz ukázal, že prijal svoj život v USA“

– povedal pre The Sun.

V roku 2020 princ Harry a Meghan Markle oznámili, že odstupujú ako „starší členovia“ britskej kráľovskej rodiny.
Foto: shutterstock/Blueskynet

POZRITE TIEŽ AJ: Princ Harry sa oficiálne stal rezidentom USA v deň, keď bol vysťahovaný zo svojej britskej vily. Príznačné?

Prijme princ Harry americké občianstvo?

Pripomíname, že začiatkom roka dal Markleovej manžel jasne najavo, že zvažuje stať sa občanom USA.

„Táto myšlienka mi napadla, ale momentálne to pre mňa nie je priorita“

– začal svoje rozprávanie v relácii „Good Morning America“ vo februári.

Vízová dokumentácia 39-ročného muža spôsobila v posledných mesiacoch tiež veľa zmätku. Princ si svojimi priznaniami o užívaní drog spôsobil problémy. O vec sa začal zaujímať aj samotný Donald Trump.

Princ Harry a Meghan Markle.
Foto: youtube.com/@MsMojo snímka obrazovky Netflix „Harry & Meghan“

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Princ William na svojom prvom vystúpení po dlhom čase. Dal sľub o svojej žene

Meghan Markle chce zo svojho 5-ročného syna urobiť gentlemana. Vymyslela svoje zlaté výchovné pravidlo

The post Harry bodol svojho otca. Kráľovský expert odhaľuje: „Rozhodnutie stať sa rezidentom USA ukazuje jeho podráždenie voči kráľovi“ appeared first on Vášeň v tebe.