Skip to content
Menu
Menu

Hodím do hrnca a zalejem pohárom vody. Zbavím sa 5 problémov naraz

Prečítať článok

11.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Pixel-Shot).

Snívate o dlhých, hustých a lesklých vlasoch? Na dosiahnutie tohto efektu nemusíte míňať peniaze v kozmetických salónoch. Prírodná vlasová kúra funguje lepšie ako drahé masky a kondicionéry. Stojí len 5 eur a vydrží vám dlho.

Ako používať rozmarínový olej na vlasy?
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Na pultoch supermarketov nájdete množstvo výrobkov na starostlivosť o vlasy: šampóny, kondicionéry, masky, kúry alebo séra. Niektoré z nich skutočne zlepšujú stav vašich vlasov, zatiaľ čo iné napriek vysokej cene nemusia vôbec fungovať. Preto je najlepšie používať prírodné produkty. Jedným z príkladov je rozmarínový olej, ktorý si môžete kúpiť v každej lekárni. Za 30 ml fľaštičku zaplatíte približne 5-7 eur.

Rozmarínový olej na rast vlasov a nielen. Obsahuje cenné zložky

Rozmarín je aromatický, vždyzelený ker. Pestoval sa už v starovekom Ríme, Egypte a Grécku. Obyvatelia nosili vetvičku rozmarínu vo vlasoch na zlepšenie pamäti a schopnosti učiť sa. Krík obsahuje éterické oleje a kyselinu rozmarínovú, preto sa považuje za liečivú rastlinu. V súčasnosti sa rozmarín najčastejšie používa v kuchyni ako korenie.

Pridáva sa do mäsa, omáčok a šalátov. Má intenzívnu vôňu podobnú borovici a mierne korenistú chuť. Dá sa kúpiť sušený, v prášku, v oleji alebo v tinktúre z čerstvej rastliny. Málokto vie, že ker je zložkou mnohých kozmetických prípravkov: pleťových vôd, šampónov, kondicionérov na vlasy a sprchových gélov.

Rozmarín na vlasy má mnoho výhod. Stimuluje krvný obeh, čím stimuluje rast vlasov a zvyšuje ich hustotu a znižuje vypadávanie.
Foto: pexels/ Karolina Grabowska

Ako používať rozmarínový olej na vlasy? Nalejte do hrnca a zalejte vodou

Rozmarín na vlasy má mnoho výhod. Stimuluje krvný obeh, čím stimuluje rast vlasov a zvyšuje ich hustotu a znižuje vypadávanie. Okrem toho reguluje vylučovanie kožného mazu, pomáha v boji proti lupinám a spomaľuje šedivenie. Rozmarínovú vodu si môžete pripraviť sami doma. Stačí hodiť niekoľko vetvičiek kríka do hrnca, zaliať vodou a povariť. Keď odvar vychladne, preceďte ho a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Postriekajte si hornú časť hlavy a zmes si votrite. Pred aplikáciou na pokožku hlavy si urobte test senzibilizácie na rukách. Môžete si tiež pripraviť domácu kúru. Tri polievkové lyžice sušeného rozmarínu vložte do hrnca a zalejte 250 ml vody. Priveďte do varu, vypnite a nechajte zmes vychladnúť. Odvar preceďte, nalejte do fľaše, naneste na pokožku hlavy a niekoľko minút masírujte.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Žiadne kulmy ani natáčky! Stačia tri ponožky a dokonalý účes je hotový. „Brilantné!“

Domáca zmes zo štyroch ingrediencií. Funguje lepšie ako kozmetika z drogérie

The post Hodím do hrnca a zalejem pohárom vody. Zbavím sa 5 problémov naraz appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj