Skip to content
Menu
Menu

Jablkový koláč – recept hodný svetového prvenstva. Je to minúta práce a dve minúty pečenia

Prečítať článok

23.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ahanov Michael).

Jablkový koláč nie je len obyčajný jablkový koláč. Tento recept na jablkový koláč vám ukradne srdce a vaši blízki vás zaň budú nosiť na rukách. Je jemný, vlhký a čo je dôležité, zvládnete ho za okamih. A už nikdy nebudete hovoriť, že dokonalý dezert neexistuje.

Jablkový koláč – fantastická chuť, jednoduchá príprava
Foto: shutterstock/Ahanov Michael

Ako pripraviť jablkový koláč bez toho, aby ste strávili pol dňa v kuchyni? Tento recept vám s tým určite pomôže. Recept na jablkový koláč, ktorý vám dnes prezradíme, je naozaj triviálny, ale jeho chuť v žiadnom prípade nie je triviálna. Ak máte radi domáce pečenie a jednoduché koláče, tento dezert si rozhodne musíte pripraviť. Stavím sa, že budete šokovaní nielen z fantastickej chuti, ale aj z jednoduchosti jeho prípravy. Najlepšie bude, ak si už teraz predhrejete rúru.

Koláč s jablkami. Vlhký, mäkký a hotový za pár okamihov

Ingrediencie:

3 – 4 jablká, najlepšie sladké,

250 g masla,

5 stredne veľkých vajec izbovej teploty,

150 g cukru,

250 g pšeničnej múky, najlepšie koláčovej,

1 lyžička vanilkového cukru,

1 čajová lyžička škorice,

1 čajová lyžička prášku do pečiva.

Jablkový koláč – okamžite zlepší náladu
Foto: shutterstock/Cesarz

Rýchly jablkový koláč – postup výroby krok za krokom:

Na začiatku sa uistite, že všetky prísady majú izbovú teplotu. Potom ošúpeme a nakrájame jablká. Pridáme škoricu a vanilkový cukor a premiešame. Nechajte ich niekoľko minút odstáť, aby z nich vytiekla časť šťavy.

Mäkké maslo vyšľaháme s cukrom do bledej peny. Potom pridáme po jednom žĺtku. Počas miešania pridáme preosiatu múku a prášok do pečiva.

Keď je cesto hladké, vyšľaháme bielky do tuhej peny. Pridáme do cesta a opatrne premiešame. Pridajte aj jablká.

Pripravte si formu na pečenie a vyložte ju papierom. Potom naň vylejte cesto a vložte ho do rúry vyhriatej na 180 stupňov.

Koláč pečieme približne 50 minút alebo kým nie je tyčinka suchá. Po upečení ozdobte bielou čokoládovou polevou alebo posypte práškovým cukrom.

Takýto jablkový koláč vám okamžite zlepší náladu a vaši blízki budú vo vytržení. Ak máte chuť na niečo sladké, tento dezert je ako stvorený.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jablkový koláč, ktorý nie je jablkový koláč. Urobíte ho za chvíľu a bez pečenia

Čokoládový koláč bez múky. So štyrmi ingredienciami vytvoríte úžasne dobrý dezert

The post Jablkový koláč – recept hodný svetového prvenstva. Je to minúta práce a dve minúty pečenia appeared first on Vášeň v tebe.