Skip to content
Menu
Menu

Je holenie nôh nočnou morou? Použite techniku ​​„zhora nadol“. Rozlúčite sa s reznými ranami a podráždením

Prečítať článok

18.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@lalalalauren00).

Každý, kto si holí nohy, vie, aké to môže byť zdĺhavé. Dosiahnutie hladkého povrchu niekedy trvá viac ako hodinu a je spojené s rizikom porezania. Žena ukázala, ako si správne oholiť nohy žiletkou.

Ako si správne oholiť nohy? Jednoduchý a osvedčený spôsob, ako vyhladiť pokožku bez rezných rán.
Foto: tiktok.com/@lalalalauren00

Pre niektorých ľudí môže byť holenie nôh nočnou morou, najmä ak sa ponáhľate. Najčastejšie používanou a stále neutíchajúcou obľubou je technika odstraňovania chĺpkov pomocou žiletky.

Pravdepodobne však každý z nás aspoň raz odišiel z domu so škrabancami a reznými ranami pokrytými omietkami. V materiáli zdieľanom v roku 2021 americký používateľka platformy TikTok ukázala, ako si správne oholiť nohy bez strachu z neočakávaných nehôd.

Ako si správne oholiť nohy? Jednoduchý a osvedčený spôsob, ako vyhladiť pokožku bez rezných rán

Lauren Henderson objavila trik, ktorý zmenil spôsob, akým si holila nohy. Vďaka nemu, ako priznala, šetrí čas v sprche, bez obáv z porezania a bez kompromisov v kvalite odstraňovania chĺpkov.

„Musím vám ukázať lifehack, ktorý som sa naučila na TikToku. Chcem tým povedať, dozvie sa ešte niekto toľko o živote na TikToku alebo som to len ja?“

– priznala prekvapená účinnosťou triku.

Žena prezradila, že kľúčom je držať žiletku na koži a pohybovať ňou hore a dole po nohe bez toho, aby ste ju zdvíhali z kože. Najprv opatrne rozotrie na pokožku čistiaci gél a potom pristúpi k holeniu každej nohy. TikTokerka zhrnula, že celá aktivita, ktorá jej kedysi zaberala veľa času z každodennej rutiny, teraz trvá len niekoľko sekúnd.

@lalalalauren00 Who freaking knew? Cause I didn’t thank you girl on tiktok—I am forever changed! #fy #fyp #foryou #shavingtips #shavinghack ♬ original sound – Lauren Henderson

„Dnes ráno som to doslova urobila, takto si chyť žiletku! […] Nedvíhajte ju. Dnes ráno mi holenie nôh trvalo doslova päť sekúnd na každej nohe, čo je rýchlejšie, ako som si ich kedy v živote oholila. Môžete si holiť aj kolená a neublížite si“

– poučila.

Ako sa rýchlo zbaviť podráždenia po holení? Domáce prostriedky rýchlo prinesú úľavu

Veľmi časté vedľajšie účinky holenia sú podráždenie a pupienky. Keď čepeľ podráždi kožnú bariéru a vytvorí mikrotrhliny, objavia sa svrbiace, červené a niekedy bolestivé hrčky. Našťastie existuje spôsob, ktorý rýchlo prinesie úľavu.

Naneste surový med na pokožku. Toto je najlepšia domáca ingrediencia, ktorú máte po ruke na upokojenie následkov holenia. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča aplikovať ho priamo na postihnuté miesta a nechať na pokožke zjemniť drsnosť a zmierniť začervenanie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Táto maska rozžiari vašu pleť a uberie roky. Vyrobíte ju z jedného ovocia

Žltá blond je minulosťou. Naučte sa prirodzené spôsoby, ako si udržať zlatú blond

The post Je holenie nôh nočnou morou? Použite techniku ​​„zhora nadol“. Rozlúčite sa s reznými ranami a podráždením appeared first on Vášeň v tebe.