Skip to content
Menu
Menu

Je síce malá, ale nesmierne dôležitá. Otvor na viečku pohára má dôležitú funkciu. Aká je to?

Prečítať článok

20.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Sundays Photography).

Každý si už pravdepodobne aspoň raz objednal kávu alebo čaj so sebou. V tomto prípade sa nápoj dodáva v špeciálnom jednorazovom pohári s viečkom. Všimli ste si niekedy, že je na ňom malá dierka? Hoci je nenápadná, slúži na dôležitý účel.

Každý si už pravdepodobne aspoň raz objednal kávu alebo čaj so sebou. V tomto prípade sa nápoj dodáva v špeciálnom jednorazovom pohári s viečkom
Foto: shutterstock.com/Sundays Photography

Horúca káva alebo čaj sú nápoje, ktoré si často vychutnávame niekoľkokrát denne. Keď sme vonku v meste, nezriedka vstúpime do kaviarne a vezmeme si ich so sebou. Málokedy však venujeme pozornosť detailom hrnčeka, ktorý potom dostaneme. Pritom malý detail na viečku, ktorý si možno ani nevšimnete, plní dôležitú funkciu.

Objednávate si kávu so sebou? Venujte pozornosť poháru

Mnoho ľudí si nevie predstaviť deň bez lahodnej, povzbudzujúcej a predovšetkým horúcej kávy. Vychutnávame si ju doma aj vonku. Či už ideme von s priateľom, alebo sa ponáhľame do práce, často sa zastavíme v kaviarni a objednáme si svoj obľúbený nápoj so sebou. Dostaneme ho v jednorazovom pohári uzavretom vzduchotesným papierovým alebo plastovým viečkom. Takto sa nemusíme obávať, že sa káva vyleje alebo rýchlo vychladne. Navyše vďaka dodatočnej ochrannej vrstve vo výške obalu nám nehrozí ani popálenie rúk, aj keď, samozrejme, pri pití treba dávať pozor. Káva aj čaj na odber si dlho udržiavajú vysokú teplotu. Vďaka šikovným obalovým riešeniam si však môžeme vychutnať ich chuť takmer za akýchkoľvek podmienok.

Neobvyklá časť veka. Nájdete na ňom ďalší otvor

Všimli ste si, že na veku pohára je dodatočný otvor? Je malý, akoby prepichnutý špendlíkom, ale prezrádza ho výrazný výstupok. Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, nejde o výsledok nedopatrenia personálu kaviarne alebo výrobnú chybu, ale o nevyhnutnú súčasť každého obalu. Ukazuje sa totiž, že tento malý otvor je nevyhnutný. Prečo?

Často sa stáva, že prijímame veci také, aké sú, aj keď nás niektoré ich prvky udivujú. Nie je to inak ani v prípade hrnčeka na kávu na donášku, presnejšie jeho viečka.
Foto: shutterstock.com/3ffi

Na čo slúži otvor vo veku pohára? Plní dôležitú funkciu

Často sa stáva, že prijímame veci také, aké sú, aj keď nás niektoré ich prvky udivujú. Nie je to inak ani v prípade hrnčeka na kávu na donášku, presnejšie jeho viečka. Otvor na viečku, hoci je veľmi malý, má veľmi dôležitú funkciu. Umožňuje vám v pokoji si vychutnať lahodný horúci nápoj. V prvom rade zabraňuje prehriatiu viečka, ktoré by mohlo viesť až k obareniu, a tiež umožňuje únik pary a prúdenie vzduchu. Bez toho by sa hrnček nasával a nápoj by nebolo možné vypiť. Vedeli ste to?

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kto by nemal piť kávu s mliekom? Pre jednu skupinu je to zakázané

Už tisíce rokov posilňuje srdce a spaľuje nadbytočné kilogramy. Okoreňte si štipkou rannú kávu

The post Je síce malá, ale nesmierne dôležitá. Otvor na viečku pohára má dôležitú funkciu. Aká je to? appeared first on Vášeň v tebe.