Skip to content
Menu
Menu

Jedna chyba môže pokaziť všetko. Vyhnete sa tak žltým škvrnám na trávniku. Bude svieži a zelený

Prečítať článok

24.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/SingjaiStocker).

Trávnik je výkladnou skriňou domu a záhrady, no občas sa na ňom začnú objavovať žlté fľaky. Dá sa to ešte zachrániť? Ukazuje sa, že suché miesta sa objavujú kvôli jednej chybe v starostlivosti.

Ako sa zbaviť žltých škvŕn na trávniku?
Foto: shutterstock/SingjaiStocker

Mnoho majiteľov záhrad sníva o krásnom a sviežo zelenom trávniku. Žiaľ, žlté „koláčiky“ kazia efekt a nevyzerajú esteticky. Ako tomu zabrániť? Údržba je kľúčom k udržaniu trávnika v dobrom stave. Stojí za to pripomenúť jednu dôležitú vec.

Ako zabrániť žltým škvrnám na trávniku? Dôležité je nielen samotné zalievanie, ale aj správny čas

Žlté škvrny na trávniku sú často spôsobené psím močom. Obsahuje škodlivé látky, ktoré spôsobujú odumieranie čepelí. Ak však nemáme zvieratko a náš zelený koberec zdobia spálené miesta, je to znak toho, že problém je v nesprávnej starostlivosti.

Starostlivosť o trávnik môže byť časovo náročná, ale vynaložené úsilie sa určite vyplatí. Stojí za to pamätať na pravidelné odstraňovanie buriny, pretože je silnejšia ako nože a môže spôsobiť vädnutie a vysychanie trávy. Nemali by ste zabúdať ani na hrabanie, pretože zvyšné lístie alebo ihličie vedie k rozvoju plesní a húb.

Častou chybou mnohých ľudí je nesprávny čas zavlažovania. Pamätajte, že trávnik je najlepšie zalievať ráno alebo neskoro večer, keď slnko nie je vysoko na oblohe. V opačnom prípade začne mokrá tráva ošetrená slnečným žiarením rýchlo vysychať a na jej povrchu sa začnú vytvárať suché fľaky.

Ako sa zbaviť žltých škvŕn na trávniku?
Foto: shutterstock/SingjaiStocker

Ako zachrániť suchý trávnik? Tu je osvedčený domáci spôsob výživy oslabených čepelí

Ak sa chceme zbaviť škvŕn na trávniku, nezabudnite na trávnik dohliadať. Toto je kľúčový prvok, ktorý vám umožní vychutnať si hustý trávnik v lete. Po posypaní semienok nezabudnite suché miesta poliať. Trávu môžeme navyše podporiť hnojivom a na tento účel dobre poslúži domáci prípravok. Na jeho prípravu potrebujeme:

fľašu minerálnej vody,

pol pohára prostriedku na umývanie riadu,

plechovka piva,

pol pohára amoniaku,

pol pohára ústnej vody,

40 až 80 litrov vody.

Zmiešajte všetky ingrediencie a nalejte do vedra alebo zariadenia s rozprašovačom. Raz za 3 týždne dôkladne postriekame celý trávnik.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nikdy ich nevyhadzujte. Vyrobíte si prírodné hnojivo pre maliny

Tipy proti krtkom v záhrade. Vyskúšajte ich a vyhnú sa tej vašej oblúkom

The post Jedna chyba môže pokaziť všetko. Vyhnete sa tak žltým škvrnám na trávniku. Bude svieži a zelený appeared first on Vášeň v tebe.