Skip to content
Menu
Menu

Jej vlasy sú takmer o meter dlhšie ako ona. Po umytí schnú 24 hodín. Prekonala svetový rekord

Prečítať článok

26.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/aliia_more).

Guinnessova kniha rekordov obsahuje mnoho prekvapivých, inšpiratívnych a niekedy šokujúcich záznamov. Na jej stránky sa zapísali ľudia z celého sveta. Len pred niekoľkými dňami sa medzi nich zaradila aj Aliia Nasyrová ako držiteľka najdlhších vlasov.

Guinnessova kniha rekordov obsahuje mnoho prekvapivých, inšpiratívnych a niekedy šokujúcich záznamov.
Foto: instagram.com/aliia_more/

„Guinnessova kniha rekordov je už roky veľmi populárna a mnohí ľudia dokonca snívajú o tom, že sa do nej dostanú. Na jej stránkach bolo zaznamenaných množstvo prírodných aj iných rekordov vrátane mimoriadnych ľudských výkonov. Z toho, čo malo byť pôvodne zbierkou kuriozít, sa stal hit na celom svete. Odnedávna sa Aliia môže pýšiť titulom ďalšieho rekordéra.

Prekonala Guinnessov rekord. Má najdlhšie vlasy na svete

35-ročná Aliia pochádza z Ukrajiny, ale teraz žije na Slovensku, kde sa živí ako ilustrátorka a výtvarníčka. V dave ju rozhodne ťažko prehliadnete. Za všetko môže raketová dĺžka jej vlasov. Jej pramene dosahujú neuveriteľných 257,33 cm, čím sa oficiálne stávajú najdlhšími na svete u žijúceho človeka. Práve vďaka nim sa pred niekoľkými dňami dostala do „Guinnessovej knihy rekordov“.

Jej vlasy sú dlhšie ako vlasy najvyššieho muža. Prirovnávajú ju k Rapunzel

Samotná Aliia meria 165 cm, takže jej vlasy sú o viac ako 92 cm dlhšie ako ona. Tým sa však kuriozity nekončia, pretože preskakujú aj najvyššieho muža na svete, ktorým je sultán Kösen merajúci 251 cm. Žena priznala, že inšpiráciu čerpala od svojej matky a starej mamy, ktoré si tiež starostlivo pestovali pramene. Okrem toho vždy obdivovala Rapunzel, ku ktorej ju teraz neustále prirovnávajú. Denne si zapletá vlasy do vrkoča.

Ako sa staráte o svoje vlasy, aby boli dlhé? „Niekedy chodím k moru.“

Aliine vlasy sú nielen rekordne dlhé, ale aj krásne. Žena priznáva, že sa o ne veľmi stará, hoci aj zdanlivo jednoduché úkony jej zaberajú veľa času. – Dodržiavam niekoľko jednoduchých pravidiel,“ povedala. Prezradila, že vlasy si umýva raz týždenne, čo zvyčajne trvá približne 30 minút, ale keď si aplikuje masku, musí si pridať ďalšie dve hodiny. Čas sušenia je tiež šokujúci. Keďže nie je fanúšičkou fénov, uprednostňuje, keď pramene schnú prirodzene, čo často trvá až 24 hodín. – Vlasy si rozčesávam až vtedy, keď sú suché, a to trvá približne hodinu denne po umytí a približne 30 minút v ostatné dni, prezradila. Okrem toho pravidelne, ale jemne zastriháva končeky, aby vyzerali zdravo. Vzdala sa farbenia vlasov a na starostlivosť o vlasy používa len prírodné produkty, hlavne masky, oleje a občas hennu. O svoje pramene sa stará aj zvnútra. – Stravujem sa zdravo a nepijem alkohol,“ povedala. Aliia namiesto toho užíva vitamíny a pravidelne si masíruje pokožku hlavy. – Niekedy navštívim more alebo oceán, aby som si vlasy namočila do všetkých prírodných minerálov, prezradila. Ak máte na ňu chuť, hlasujte v našej ankete nižšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jej vášňou sú dlhé vlasy. Skutočná „Rapunzel“ fascinuje ženy. Čo zaujíma mužov?

Vôbec nie dlhé vlasy. Tento účes teraz nosia módne ženy! Omladzujúci hit

The post Jej vlasy sú takmer o meter dlhšie ako ona. Po umytí schnú 24 hodín. Prekonala svetový rekord appeared first on Vášeň v tebe.