Skip to content
Menu
Menu

Karas: V nasledujúcich mesiacoch sa ukáže, či Slovensko zostane právnym štátom (video)

Prečítať článok

26.4.2024 (SITA.sk) – V nasledujúcich mesiacoch sa ukáže, či Slovensko zostane právnym štátom. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol bývalý minister spravodlivosti a kandidát na europoslanca Viliam Karas (KDH).

Reagoval tak na zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry, ktoré kresťanskí demokrati nepodporovali. Karas sa vyjadril, že sa ukáže v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch, či to zasiahne do vyšetrovania dôležitých káuz či už terajších, alebo budúcich.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/04/avizo-vertical-viliam-karas-podpredseda-strany-kdh_20240423_kdh-chce-jasne-poukazovat-na-chyby.mp4

Podľa Karasa bude v tejto súvislosti dôležité, ako sa svojej úlohy uchopí generálny prokurátor Maroš Žilinka, a ako bude zvládať tlaky zo strany koalície na zametanie alebo zatváranie káuz.

Ukáže sa to aj pri reorganizácii polície. Ja som veľmi zvedavý, ako sa s tým popasuje minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD),“ dodal Karas s tým, že až potom bude možné posúdiť to, či sa veci budú „schovávať do šuflíka“ alebo sa budú veci vyšetrovať.

Na tieto otázky budeme sledovať, aké budú odpovede, zo strany relevantných inštitúcií. Ale dnes by to bolo ešte predčasné hodnotiť, čiže bude to otázka najbližších mesiacov,“ uzavrel Karas.

>>> Celý rozhovor s Viliamom Karasom

Rozhovory zo štúdia SITA si môžete vypočuť aj na —> Spotify

Viac k témam: Bývalý minister spravodlivosti, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Generálny prokurátor SR, Minister vnútra SR
Zdroj: SITA.sk – Karas: V nasledujúcich mesiacoch sa ukáže, či Slovensko zostane právnym štátom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.