Skip to content
Menu
Menu

Kaderníčka mi odporučila domáci liek na lupiny. Pokožka je hladká a vlasy nadvihnuté

Prečítať článok

12.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Timonina).

Ak si všimnete biele vločky na oblečení alebo svrbivú, šupinatú pokožku hlavy, môžete mať lupiny, ktoré postihujú približne polovicu dospelých Európanov. Možno sa budete pýtať, ako sa zbaviť lupín. Našťastie existuje veľa spôsobov liečby.

Foto: shutterstock/New Africa

Lupiny môžu byť spôsobené suchou pokožkou, seboroickou dermatitídou (ochorenie kože, ktoré spôsobuje šupinatú vyrážku), citlivosťou na vlasové prípravky alebo rastom plesne nazývanej kvasinky Malassezia. Pochopenie príčiny lupín vám môže pomôcť nájsť účinný liek proti lupinám. Lupiny sa však dajú vyliečiť domácimi prostriedkami a tu sú.

Čajovníkový olej je liekom na lupiny a plesne

Čajovníkový olej.
Foto: shutterstock/Africa Studio

Jedna štúdia zistila, že čajovníkový olej dokáže liečiť lupiny bez akýchkoľvek negatívnych vedľajších účinkov. Tea tree oil môže byť pridaný do vášho obľúbeného šampónu. Niektorí ľudia však môžu byť naň alergickí, preto ho treba užívať s mierou a opatrne, aby sa predišlo vzniku alergií.

Kokosový olej je prírodným liekom na lupiny a zároveň vyživuje vlasy

Kokosový olej je prírodným liekom na lupiny a zároveň aj vyživuje vlasy.
Foto: shutterstock/Inna Dodor

Použitie kokosového oleja na liečbu lupín môže zvýšiť množstvo dobrých baktérií na pokožke hlavy, zvýšiť hydratáciu a aj znížiť zápal. To všetko môže pomôcť v boji proti lupinám a navyše naše vlasy hydratuje a aj vyživuje.

Aspirín pridaný do šampónu z neho urobí zbraň proti lupinám

Aspirín pridaný do šampónu z neho urobí zbraň proti lupinám.
Foto: shutterstock/fizkes

Aspirín je populárny liek proti bolesti, ktorý obsahuje kyselinu salicylovú, jednu zo zložiek šampónu proti lupinám. Teoreticky by ste mohli využiť silu kyseliny salicylovej proti lupinám rozdrvením aspirínu a jeho zmiešaním so šampónmi, ale pravdepodobne je jednoduchšie kúpiť si šampón proti lupinám, ktorý túto zložku obsahuje.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Lekárenský hit za 12 eur. Siahnite po ňom, ak chcete „vyžehliť“ vrásky

Vyplnia vrásky ako cement. Hitom sú masti z drogérie, ktoré stoja pár eur

The post Kaderníčka mi odporučila domáci liek na lupiny. Pokožka je hladká a vlasy nadvihnuté appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj