Skip to content
Menu
Menu

Taký objem vlasov som už dlho nezažila. Tento účes pre tenké vlasy je majstrovské dielo

Prečítať článok

12.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram/@short_hair_sweethearts, @laurenarthurs_).

Zaujíma vás účes pre tenké vlasy, pretože stále hľadáte spôsob, ako mať husté kučery? Pozrite si s nami niekoľko jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť požadovaný vzhľad. Zaujímavé účesy, ktoré sa zameriavajú na objem. Jeden z nich je skutočným majstrovským kúskom.

Zaujíma vás účes pre tenké vlasy? Jeden z nich je skutočným majstrovským kúskom.
Foto: instagram/@short_hair_sweethearts, @laurenarthurs_

Účes pre tenké vlasy: polodlhé vlasy

Polodlhé vlasy sú veľmi praktickou dĺžkou, ktorá vytvára rovnováhu medzi decentným pracovným vzhľadom a uvoľneným vzhľadom po práci. Nedostatok hustých vlasov si nevyžaduje prísny strih. Aký účes pre tenké vlasy je vhodný pre vlasy dlhé po plecia? Mäkké vlny budú jemne povievať vo vetre a vytvoria efekt jemného pohybu, ktorý sa automaticky premietne do väčšieho objemu. Ako vytvoriť jemné vlny v tvare písmena S?

Použite kulmu, na ktorú naviniete silnejší prameň zhruba od ucha.

Teraz skúste kulmu položiť na plocho, čím vytvoríte zaujímavý efekt ľahkej vlny.

Nakoniec vlasy nastriekajte lakom na vlasy.

Vlasy si môžete cez noc natočiť aj pomocou natáčiek vo výške uší. Efekt bude prirodzenejší a budete mať istotu, že vaše úpravy nepoškodia štruktúru vlasov. Kulmu považujú trichológovia za pomerne agresívne riešenie.

Textúra, a nie hladký list, spôsobí, že vlasy budú vyzerať silnejšie. Ako dosiahnete tento efekt? Existujú dva spôsoby, ako to dosiahnuť: špecializované textúrovacie produkty alebo strihanie vlasov do nerovnomerných vrstiev. Na domáce strihanie sa však neprehovorte; textúrovanie by mal vykonávať skúsený kaderník pomocou ostrých nožníc. Akékoľvek nástroje, ktoré sa majú prejaviť v objeme, alebo odstránenie rozštiepených končekov v skutočnosti problém len zväčšujú.

Krátke účesy pre jemné vlasy: maximálna dĺžka za uchom

Dlhé vlasy sa v spodných častiach často lámu, čo zdôrazňuje ich jemný charakter. Výrazný strih vám môže zabezpečiť nielen opätovné získanie peknej línie, ale aj objemu.

Účes bude vyzerať plnšie. Krátke účesy pre tenké vlasy v tejto podobe sú jednoduchým receptom na rýchlu premenu.

Romantický irokez vám poskytne veľa možností výberu od bočnej cestičky až po moderný drdol. Vlasy ošetrené penou a vyfúkane budú vyzerať hustejšie, len tak.

Účes – tenké vlasy na špeciálnu príležitosť

Každý, kto sníva o konskom chvoste alebo búrke kučier na svadbe, by to mal určite vyskúšať. Svadobné účesy pre tenké vlasy majú svoje vlastné pravidlá. Tu je niekoľko návrhov:

konský chvost

Foto: shutterstock/Kourdakova Alena

Hollywoodske vlny

Foto: shutterstock/Pavel Vinnik

romantický drdol

Foto: instagram.com/bridal_by_becky

Napokon, tenké vlasy nemusia byť problém. Pri správnej starostlivosti zvýraznia lícne kosti a ranný účes sa stane menej náročným. Účesu nepridajú zbytočnú váhu, čo je pri hustých kučerách celkom možné.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nie je šampón ako šampón. Ak chcete mať zdravé vlasy, vyhnite sa týmto zložkám

Umývate si vlasy ráno alebo večer? Správna voľba má obrovský vplyv na ich stav

The post Taký objem vlasov som už dlho nezažila. Tento účes pre tenké vlasy je majstrovské dielo appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj