Skip to content
Menu
Menu

Kávový peeling znižuje celulitídu. Pridanie avokáda znižuje výskyt strií. Funguje to!

Prečítať článok

23.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Pixel-Shot).

Obľuba telových peelingov rastie, najmä tých, ktoré obsahujú zložky ako káva a avokádo. Majú však tieto kozmetické trendy skutočný vplyv na problémy s pokožkou, ako je celulitída alebo strie? Budete príjemne prekvapení! Kávový peeling môže pomôcť znížiť celulitídu, zatiaľ čo pridanie avokáda zníži výskyt strií.

Majú však tieto kozmetické trendy skutočný vplyv na problémy s pokožkou, ako je celulitída alebo strie?
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Cellulitída a strie sú dve najčastejšie nedokonalosti pokožky, ktoré postihujú ženy aj mužov. Niektorí z nás ich akceptujú, iní chcú ich viditeľnosť aspoň trochu znížiť. Hoci je ťažké ich úplne odstrániť, pravidelné používanie kávového peelingu môže priniesť viditeľné výsledky.

Kávové zrnká v boji proti celulitíde

Kávové zrnká sú prírodným exfoliačným prostriedkom, ktorý prostredníctvom masáže ovplyvňuje mikrocirkuláciu v pokožke. To prispeje k zníženiu celulitídy, pretože zlepšený krvný obeh pomáha odstraňovať toxíny a prebytočnú vodu z tkanív. Kofeín v káve ďalej stimuluje rozklad tukových buniek, čo môže viesť k zníženiu „pomarančovej kože“.

Zlepšený krvný obeh pomáha odstraňovať toxíny a prebytočnú vodu z tkanív.
Foto: shutterstock/Arylanna

Avokádo a pokožka

Pozitívny účinok na pokožku má aj extrakt zo semien avokáda. Je bohatý na vitamíny A, D a E, ktoré sú známe svojimi hydratačnými a regeneračnými vlastnosťami. Pravidelné používanie výrobkov s obsahom tohto extraktu môže pomôcť znížiť výskyt strií. Avokádo tiež podporuje tvorbu kolagénu, ktorý prispieva k pružnosti a schopnosti regenerácie pokožky.

Pozitívny účinok na pokožku má aj extrakt zo semien avokáda.
Foto: shutterstock/MK photograp55

Peelingy obsahujúce tieto dve zložky môžu byť účinným nástrojom v boji proti nedokonalostiam pleti. Ich pravidelné používanie v kombinácii so správnou stravou a fyzickou aktivitou môže priniesť prekvapivé výsledky. Presvedčte sa sami, že to naozaj funguje.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Celulitída Vám nedá spať? Používajte tieto oleje 3-krát týždenne a do prázdnin sa s ňou môžete rozlúčiť

Pleť ako zo skla? Siahnite po 2 druhoch ovocia a efekt skin glass je zaručený!

The post Kávový peeling znižuje celulitídu. Pridanie avokáda znižuje výskyt strií. Funguje to! appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj