Skip to content
Menu
Menu

Každý to robí na dovolenke a nemyslí na následky. Expert varuje

Prečítať článok

08.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture).

Tesne pred prázdninami odborníci nezvyčajne apelovali na turistov. Ukazuje sa, že nenápadné činnosti, ako napríklad fotografovanie na dovolenke, môžu spôsobiť veľa problémov. Najmä ak fotografie skončia online. Trevor Cooke vysvetlil nebezpečenstvo nahlasovania vašich ciest na sociálnych sieťach.

Každý to robí na dovolenke a nemyslí na následky. Expert varuje.
Foto: shutterstock/Ground Picture

Pre mnohých ľudí sú fotografie neodmysliteľnou súčasťou dovolenky. Fotíme na rôznych miestach a informujeme našich priateľov o tom, ako trávime voľný čas na sociálnych sieťach. Ukazuje sa však, že ide o riskantný krok z mnohých dôvodov. Varoval pred tým Trevor Cooke zo spoločnosti EarthWeb, ktorá sa špecializuje na publikovanie obchodných, technologických a lifestylových článkov o široko chápanom súkromí a bezpečnosti.

Zverejňovanie fotiek z dovolenky na sociálnych sieťach je riskantné

Vždy, keď zverejníme fotografiu na verejnom profile na sociálnej sieti, mali by sme myslieť na to, že môže skončiť nielen v rukách našich blízkych, ale aj nežiaducich osôb. Ak to robíme v reálnom čase, robíme obrovskú chybu. „Zverejnenie vašej aktuálnej polohy vás môže vystaviť rôznym hrozbám vrátane prenasledovania,“ povedal expert.

Lepším riešením je podľa neho zverejňovať svoje príspevky s oneskorením. Potom prípadní zločinci nebudú dostávať informácie o našej neprítomnosti doma. Tým sa minimalizuje riziko vlámania alebo krádeže.

Odcudzenie identity, prístup k osobným účtom a pokusy o podvod

Sociálne siete sú zdrojom informácií pre podvodníkov. Keď tam zverejňujeme fotky z našich dovolenkových ciest, dávame im informácie o našej neprítomnosti a mieste pobytu. Neskôr sa ho môžu pokúsiť použiť na krádež identity, phishingové útoky a iné formy podvodu.

„Informácie o vašej neprítomnosti možno použiť rôznymi spôsobmi, od vydávania sa za vás až po prístup k vašim osobným účtom a dokonca aj pokusy oklamať priateľov a rodinu, ktorí nemusia vedieť o vašich cestovných plánoch“

– varoval Cooke.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Urobte to hneď po vstupe do hotelovej izby. Neskôr už bude neskoro. „Zakaždým“

Čo si neobliecť do lietadla? Nielen legíny je lepšie nechať v skrini. „Toto nie je ani čas, ani miesto“

The post Každý to robí na dovolenke a nemyslí na následky. Expert varuje appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj