Skip to content
Menu
Menu

Máte pri posteli pohár vody? Rýchlo zmeňte tento návyk. Budete šokovaní, keď poznáte dôvod

Prečítať článok

08.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Stokkete).

Pravidelné pitie vody je veľmi dôležité, a preto mnohí z nás nechávajú v noci pohár pri posteli, aby telo hneď po prebudení hydratovali. Ukazuje sa však, že tento zvyk, hoci sa môže zdať zdravý, nie je. Prečo?

Prečo sa oplatí piť vodu po prebudení?
Foto: shutterstock.com/Stokkete

Hydratácia organizmu pomáha nielen udržiavať životné funkcie na správnej úrovni, ale je tiež kľúčová pre mnohé biochemické reakcie v našom tele. Mnoho ľudí si po prebudení nevie predstaviť ráno bez pohára vody. Je to dobrý zvyk, no treba pamätať na to, aby ste ho nenechali hneď vedľa postele.

Prečo sa oplatí piť vodu po prebudení? Aj keď je pre správne fungovanie nevyhnutný, radšej ho nedržte v pohári pri posteli

Naše telo sa skladá zo 70 % z vody a nedostatočná hydratácia môže spôsobiť mnohé zdravotné problémy. Nedostatok vody prispieva okrem iného k zníženiu koncentrácie, poruchám pamäti, bolestiam hlavy, tráviacim problémom a poruchám pohybovej koordinácie. Vedci však varujú pred nechávaním pohára vody pri posteli cez noc. Prečo to môže mať negatívny vplyv na naše zdravie?

Doktor Marc Leavey z Mercy Medical Center v Massachusetts vysvetlil, že v spálni je v noci také teplo, že vo vode rýchlo rastú baktérie a plesne a usadzuje sa tam prach z posteľnej bielizne. Z tohto dôvodu nám jej pitie môže viac uškodiť ako pomôcť. Vodu si preto radšej uschovajte v uzavretej fľaši a nalejte do pohára hneď po vstávaní z postele.

Čo dobre hydratuje? Medzery nevyplní len voda. Tu je to, čo ešte stojí za pitie

Ako sa ukazuje, nielen voda dobre hydratuje telo. Čo sa ešte oplatí piť? Výborným nápadom sú bylinkové čaje a nálevy, kompóty a kokosová voda a pitie ovocných štiav (nesladených cukrom) nielen doplní deficit vody, ale dodá telu aj živiny. Zabudnúť nemôžeme ani na izotonické nápoje (bez cukru), ktoré obsahujú elektrolyty potrebné pre správne fungovanie organizmu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pridajte do kávy alebo čaju. Boky a brucho zmiznú závratnou rýchlosťou. Rozlúčte sa s chuťou na jedlo raz a navždy

Lekár sa podelil o trik, ako rýchlejšie zaspať. Používa „cognitive shuffling“. „To dáva mozgu vedieť.“

The post Máte pri posteli pohár vody? Rýchlo zmeňte tento návyk. Budete šokovaní, keď poznáte dôvod appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj