Skip to content
Menu
Menu

Kde hľadať potravinové mole? Sú naozaj nepríjemné. Radi sa skrývajú v týchto zákutiach a štrbinách

Prečítať článok

25.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Tomasz Klejdysz).

Kde hľadať potravinové mole? Ak sa ich chcete zbaviť, musíte odstrániť všetky ich úkryty. To však nemusí byť také jednoduché, ako si myslíte. Preto sa oplatí skontrolovať všetky tie miesta, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou ukrývajú.

Kde hľadať potravinové mole?
Foto: shutterstock/Tomasz Klejdysz

Potravinové mole sú najaktívnejšie v noci. Majú svoje vlastné miesta, kde s najväčším potešením číhajú. Práve tam by ste ich mali hľadať v prvom rade. Odporúčame vám, kde hľadať potravinové mole.

Kde hľadať potravinové mole? Tam sa túlajú najradšej

Potravinové mole sa objavujú aj v tých najčistejších kuchyniach a dokážu nás poriadne potrápiť. Rýchlo sa množia a šikovne sa skrývajú. Nájdete ich nielen v obilninách alebo ryži, ale aj na mnohých iných miestach.

Najčastejšie však napádajú suché potraviny uskladnené doma – už spomínané obilniny a ryžu, ale aj semená, orechy, múku a raňajkové cereálie a dokonca aj koreniny. Preto sa oplatí začať kontrolou práve týchto výrobkov. Ak nájdete mole alebo larvy molí, čo najskôr sa ich zbavte. Oplatí sa pozrieť aj do rohov skríň, stien a soklov – larvy molí sa môžu nachádzať aj tam. Ďalším obľúbeným miestom výskytu molí sú sušené kvety, ktoré by sa mali tiež skontrolovať.

Ako sa zbaviť škodcov? Účinné spôsoby, ako sa zbaviť molí

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa vysporiadať s moľami, je nalepiť na skrinky a do nich samolepky. Pomôže to zachytiť neželaných hostí. Ak však dávate prednosť domácim prostriedkom, je dobré rozprestrieť v skrinkách sušenú citrónovú kôru. Mole neznášajú jej vôňu.

Mole neznášajú vôňu citrónu.
Foto: shutterstock/lemon peel

Mole nemajú radi ani vôňu byliniek – korenia, bobkového listu, klinčekov, šalvie a mäty. Stačí, ak do skríň umiestnite vrecúška s bylinkovým čajom alebo vrecúška s korením. Skrine je tiež dobré vydrhnúť vodou s octom a prostriedkom na umývanie riadu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Účinné domáce prostriedky. Mole tieto vône neznášajú

Ako sa zbaviť potravinových molí? Posypte týmto korením. Rýchlo zlikvidujete všetok hmyz

The post Kde hľadať potravinové mole? Sú naozaj nepríjemné. Radi sa skrývajú v týchto zákutiach a štrbinách appeared first on Vášeň v tebe.