Skip to content
Menu
Menu

Koniec éry boba? Kultový účes je opäť v obľube. Teraz chcú všetky ženy nosiť na hlave „motýlika“

Prečítať článok

23.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutter sock/Tyler Olson).

Nielen móda sa po mnohých rokoch rada vracia späť do obľuby. Platí to aj pre vlasové trendy. Strih zo 70. rokov je teraz hitom, ktorý si obľúbili nielen hviezdy, a butterfly cut je najlepším účesom na dodanie objemu.

Butterfly cut je najlepším účesom na dodanie objemu.
Foto: shutter sock/Tyler Olson

Jar je ideálny čas na zmenu. Niet divu, že kaderníci majú plné ruky práce. Ak aj vy uvažujete o zmene účesu, ale nechcete radikálne skrátiť dĺžku vlasov ani sa farbiť, zvoľte si hit 70. rokov, motýlí strih. Jeho názov je odvodený od podobnosti prameňov vlasov okolo tváre s trepotajúcimi sa krídlami motýľa.

Butterfly cut je po rokoch opäť v obľube. Pre koho je určený?

Motýlí strih sa stal symbolom 70. rokov nielen vďaka hollywoodskym hviezdam. „Motýlika“ nosila okrem iných aj Farrah Fawcett, hviezda filmu Charlieho anjeli, ale strih nekráľoval len v salónoch. Vonku natočené vlny nosili ženy aj v každodennom živote. Dnes je „motýľ“ opäť v móde, hoci v mierne upravenej verzii.

Kľúčom k úspechu je správne vrstvenie, ktoré dodá vlasom ľahkosť, pružnosť a predovšetkým objem. Dôležité je, že účes „motýľ“ môže tvári ubrať niekoľko rokov a správne zarámovanie ju výrazne zoštíhli. Hoci najlepšie vyzerá na dlhých, dozadu siahajúcich vlasoch, hodí sa aj na kratšie pramene. Dá sa nosiť na rovných, vlnitých aj mierne kučeravých vlasoch. To však nie je jeho jediná výhoda.

Trendy účesy 2024. Zvoľte si „motýľa“

Najväčším plusom je jednoduchá úprava. Nepotrebujete hodiny stylingu, tony kozmetiky a nástrojov. V skutočnosti vám stačí kefa a fén. Hustá okrúhla kefa je nevyhnutnosťou, ale na vytvorenie motýlích kučier môžete použiť aj kulmu alebo žehličku na vyrovnávanie vlasov. Pri návšteve kaderníka požiadajte o zostrihanie prednej časti vlasov tak, aby vám obopínali tvár. Môžete sa rozhodnúť aj pre motýliu ofinu, ktorá sa k tomuto strihu dokonale hodí.

Motýlik vám umožní experimentovať s rôznymi účesmi. Ak sa správne zopne, môže vytvoriť efekt bobu bez straty dĺžky. To všetko vďaka tomu, že prvá „vrstva“ začína pomerne vysoko, pri línii brady. Ak chcete vlasy opticky skrátiť, jednoducho ich vzadu zopnite napríklad do drdolu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Požiadajte kaderníčku o messy hair look. Neexistujú tu žiadne pravidlá. Keď uvidíte ten efekt, spadnete zo stoličky

Módne účesy s ofinou pre 70-tničky. Jednoduché, pohodlné a až o 10 rokov mladšie. Ktorý si vyberiete vy?

The post Koniec éry boba? Kultový účes je opäť v obľube. Teraz chcú všetky ženy nosiť na hlave „motýlika“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj