Skip to content
Menu
Menu

Len 1,00 Euro. Toľko potrebujete, aby ste sa rozlúčili s čiernymi bodkami. Geniálny trik na čierne bodky nájdete vo svojej kuchyni

Prečítať článok

2.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Marina Demeshko).

Ako si doma vyčistiť pleť od čiernych bodiek? Túto otázku si kladie každá žena, ktorá nechce míňať veľa peňazí u kozmetičky. Navrhujeme domáci, ekonomický a účinný trik, ktorý váš problém s čiernymi bodkami navždy vyrieši.

Ako sa zbaviť čiernych bodiek?
Foto: shutterstock/Marina Demeshko

Čierne bodky sú bežným kožným problémom, ktorý postihuje mnoho ľudí. Sú to malé tmavé bodky, ktoré sa objavujú najmä na nose, čele, brade, chrbte a dekolte. Čierne bodky sa tvoria, keď nadbytok kožného mazu a odumretých kožných buniek upchá póry. K ich vzniku môžu prispieť faktory, ako sú hormonálne zmeny, nedostatočná hygiena, používanie niektorých kozmetických prípravkov, a dokonca aj strava. Kde presne vznikajú a ako sa s nimi dá bojovať pomocou domácich prostriedkov?

Geniálny trik na čierne bodky? Tento produkt máte v kuchyni

Nemusíte míňať desiatky Eur u kozmetičky, aby ste sa rozlúčili s neželanými „čiernymi bodkami“ na tvári. Stačí vám želatína a voda a vaša pleť bude vyčistená. Ako na to? Dajte 2 polievkové lyžice želatíny do misky a rozpustite ju v 2 polievkových lyžiciach teplej vody. Potom misku vložte do vodného kúpeľa a zmes miešajte, kým sa želatína nerozpustí. Keď zmes vychladne, naneste ju na nos, bradu a rozotrite ju aj na ďalšie miesta pokryté čiernymi bodkami. Po 15 minútach stuhnutú masku pevným pohybom odlúpnite.

Vyskúšajte masku na čierne bodky, ktorú si zamilujete!
Foto: shutterstock/Marina Demeshko

Ako a prečo sa tvoria čierne bodky? Zistite to a zabráňte tomu

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa tvoria čierne bodky. V prvom rade môže tento proces súvisieť s nadmernou sekréciou kožného mazu, ktorá je nepríjemná najmä u ľudí s mastnou a zmiešanou pleťou. Pri hľadaní príčin tvorby čiernych bodiek sú dôležité aj hormonálne poruchy.

Hormóny môžu výrazne ovplyvniť množstvo produkovaného mazu, preto sa čierne bodky často objavujú u tínedžerov počas puberty a u žien počas menštruácie a tehotenstva. Kľúčová je aj správna starostlivosť o pleť. Nemala by sa používať kozmetika, ktorá upcháva póry a prípravky, ktoré nie sú vhodné pre váš typ pleti.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako sa zbaviť čiernych bodiek na čele? Domáci trik si s tým poradí behom chvíľky! Všetko, čo potrebujete, sú 2 ingrediencie

Tajomstvo kórejských žien na pevnú a pružnú pleť? Spočíva v dvoch prvkoch

The post Len 1,00 Euro. Toľko potrebujete, aby ste sa rozlúčili s čiernymi bodkami. Geniálny trik na čierne bodky nájdete vo svojej kuchyni appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj