Skip to content
Menu
Menu

Vezmite si 5 eúr a bežte do lekárne! S vlasmi a mihalnicami dokáže zázraky a existuje mnoho ďalších použití!

Prečítať článok

2.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Amawasri Pakdara).

Rozlúčte sa s drahou kozmetikou a najrôznejšími procedúrami. Tento jediný jednoduchý výrobok fenomenálne pôsobí na moje vlasy, riasy a nechty!

Aké využitie má ricínový olej?
Foto: shutterstock/Amawasri Pakdara

Späť ku koreňom. Prírodná starostlivosť o pleť sa presadila

V poslednom čase sme čoraz častejšie zaznamenávali trend návratu prírodných kozmetických výrobkov. Niet divu, veď ich cena je nízka a účinky často prekonávajú salónnu starostlivosť o pleť.

Zdravé vlasy, riasy a nechty z jedného produktu? Vďaka ricínovému oleju je to možné. Vďaka svojim vlastnostiam ošetruje a vyživuje naše telo, pokožku, vlasy a nechty.

Využitie ricínového oleja je nekonečné. Je ako obľúbené tričko, ktoré môžete kombinovať so všetkým a stále budete vyzerať krásne. Najviac lásky si však získal u vlasových maniačok. Nanášanie oleja na vlasy má pozitívny vplyv na posilnenie vlasových korienkov a zníženie vypadávania vlasov. Nezabudnite ho však aplikovať pravidelne a dôkladne ho zmyť.

Nanášanie oleja na vlasy má pozitívny vplyv na posilnenie vlasových korienkov a zníženie vypadávania vlasov.
Foto: shutterstock/Parilov, shutterstock/Kourdakova Alena

Ak snívate o dlhých a hustých riasach, tento olej bude tiež perfektne fungovať. Ak ho chcete pohodlne aplikovať, je dobré dôkladne umyť starú kefku od maskary a olej s ňou naniesť na riasy. Oplatí sa ho vyskúšať aj na obočie.

Nielen pre krásu! Tento malý zázrak skrýva oveľa viac

Ricínový olej účinne pomáha aj v boji proti zápche. Zlepšuje priechodnosť čriev a má uvoľňujúci účinok. Jeho orálne užívanie však treba považovať za krátkodobé riešenie a v prípade chronických problémov sa treba poradiť s lekárom.

Pred použitím akéhokoľvek kozmetického alebo prírodného výrobku si nezabudnite urobiť alergický test, pretože každá pokožka môže reagovať inak.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace šlánky:

Vracia sa späť do domácich lekárničiek. Prírodný liek proti zápche a bolesti

Namiesto vlasov ho použite na kožičku pri nechtoch. Záderov sa zbavíte v okamihu

The post Vezmite si 5 eúr a bežte do lekárne! S vlasmi a mihalnicami dokáže zázraky a existuje mnoho ďalších použití! appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj