Skip to content
Menu
Menu

Len štyri prísady. Toto je najlepší krém na kapiláry na tvári. Škvrny a žilky zmiznú v okamihu

Prečítať článok

4.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Geinz Angelina).

Cievnatá pokožka si vyžaduje primeranú starostlivosť. Kľúčové je posilnenie a upokojenie týchto zmien. Domáce prostriedky sa ukazujú byť rovnako účinné ako drahá kozmetika. Ako si vyrobiť krém na kapiláry na tvári?

Ako si vyrobiť krém na kapiláry na tvári?
Foto: shutterstock/Geinz Angelina

Krémy na kapiláry v lekárňach a drogériách sú dostupné v mnohých cenových variantoch a výrobky sa líšia aj svojím zložením. Niektoré z nich posilňujú cievy, iné maskujú aj začervenanie a škvrny. Pre cievnatú pleť nie sú charakteristické len „pavúčiky“, t. j. porušené kapiláry na tvári, najmä v okolí nosa, brady a líc. Objavujú sa aj škvrny a erytém. Správna starostlivosť je kľúčová a domáce prostriedky pomôžu zmierniť zmeny.

Domáci krém na kapiláry na tvári. Štyri zložky a funguje ako drahá kozmetika

Do už hotového krému môžete pridať trochu zeleného ílu. Množstvo by malo byť naozaj malé a krém s jednoduchým zložením by mal obsahovať hydratačné látky aj oleje. Vďaka zelenkastému odtieňu takto pripraveného základu bude začervenanie menej viditeľné. Upokojujúci krém na tvárové kapiláry alebo skôr hydratačnú a upokojujúcu masku si môžete pripraviť aj doma. Na to potrebujete:

ľanové semienko,

zelený íl,

ružový olej,

med.

2 lyžice ľanových semienok zalejte vodou a varte asi 10 minút, kým nezhustnú. Po vychladnutí preceďte kašu zo semienok a prelejte ju do misky. Zmiešajte ju s čajovou lyžičkou zeleného ílu, pridajte 2-3 kvapky ružového oleja a kvapku medu. Premiešajte a naneste na tvár navlhčenú tonikom alebo hydrolátom na 15 minút. Dávajte pozor, aby maska nevyschla! Po uplynutí tejto doby ju zmyte vlažnou vodou.

Hydratačnú a upokojujúcu masku na žilky si môžete pripraviť aj doma.
Foto: shutterstock/Evgenyrychko

Ako sa starať o cievnatú pokožku? Dávajte si pozor na tieto veci. Zhoršujú problém

Ako skutočný záchranca v starostlivosti o cievnatú pokožku sa osvedčili arnika, výťažky z hrozna, ostropestreca a ginkga, ako aj šípkové oleje a výťažky. Oplatí sa používať aj masky a obklady z byliniek, ako je nechtík lekársky a harmanček. Ako sa starať o cievnatú pleť? V prvom rade sa snažte vyhýbať situáciám a faktorom, ktoré problém zhoršujú. Nie vždy je to možné, ale dávajte si pozor na náhle zmeny teploty, korenené jedlá a alkohol. Čomu ďalšiemu by ste mali venovať pozornosť?

Nepoužívajte mechanické peelingy.

Neumývajte si tvár horúcou vodou.

Denne používajte opaľovací krém.

Udržujte pokožku hydratovanú.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Táto ľahká masť hĺbkovo hydratuje pokožku. Pomáha tiež odstraňovať vrásky

Raz ju použijete a už nebudete chcieť prestať. Táto masť je zlato na vrásky a suchú pokožku

The post Len štyri prísady. Toto je najlepší krém na kapiláry na tvári. Škvrny a žilky zmiznú v okamihu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj