Skip to content
Menu
Menu

Zmiešajte v miske a namočte do nej biele ponožky. Zažratá špina zmizne v okamihu

Prečítať článok

4.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Gorloff-KV).

Nezriedka sa na ponožkách objavujú špinavé tmavé škvrny aj po niekoľkých praniach. Mnohé pracie prostriedky zakúpené v obchode si s takýmito škvrnami neporadia, preto sa oplatí obrátiť na domáce prostriedky. Stačí jeden výrobok a na špinu môžete zabudnúť.

Ako vybieliť špinavé ponožky?
Foto: shutterstock.com/Gorloff-KV

Pranie bielizne nepatrí medzi najpríjemnejšie domáce práce, najmä ak ide o ponožky. Na vonkajšej strane sa rýchlo objavia tmavé alebo žlté škvrny od nečistôt z podlahy, s ktorými si neporadia ani tie najlepšie pracie prostriedky. Týka sa to najmä bielych ponožiek, pretože na nich je špina najviac viditeľná. Mnohí ľudia v tejto situácii siahajú po bielidlách, ktoré sú však vysoko chemické a v dôsledku toho môžu byť alergénne. Ak hľadáte bezpečnejšie riešenie, pozrite sa do svojej kuchyne.

Ako vybieliť špinavé ponožky? Pripravte si jednoduchú zmes

V obchodoch nájdete širokú škálu pracích prostriedkov, od jednoduchých práškov a tekutín až po kapsule, bielidlá a odstraňovače škvŕn. Niekedy si však ani tie najlepšie z nich nedokážu poradiť s odolnými škvrnami, ktoré sa vytvorili na ponožkách. Ak nechcete používať chemické pracie prostriedky alebo jednoducho neradi míňate peniaze, skúste odstrániť škvrny jednoduchšími a lacnejšími metódami. Pred rokmi naše mamy a staré mamy vyvarili ponožky vo vriacej vode, aby odstránili škvrny, ale to nie je jediné riešenie. Oveľa jednoduchšie je siahnuť po jedlej sóde. Má silné bieliace účinky, takže sa skvele hodí na pranie ponožiek. Stačí, ak špinavé ponožky vložíte do misky, zalejete ich teplou vodou a potom doň nasypete celé balenie jedlej sódy. Ponožky nechajte v tejto zmesi asi hodinu a potom ich vyperte v práčke na štandardný program. Škvrny zmiznú oveľa rýchlejšie.

Ponožky nechajte v tejto zmesi asi hodinu a potom ich vyperte v práčke na štandardný program.
Foto: shutterstock/Mr.Sompong Kantotong

Ako ešte vybieliť ponožky v práčke? Táto nezvyčajná metóda funguje prekvapivo dobre

Ak náhodou nemáte po ruke sódu bikarbónu, nemusíte hneď bežať do obchodu. Podobný účinok majú aj vaječné škrupiny. Hoci to znie netradične, táto metóda je prekvapivo účinná. Vaječné škrupiny majú totiž bieliaci účinok, takže sa skvele hodia na pranie. Stačí ich rozdrviť na menšie kúsky a vhodiť do malého látkového vrecka, ktoré bežne používate na čistenie jemnej bielizne. Pripravené „bielidlo“ hoďte do práčky spolu s oblečením a po vypraní uvidíte výsledky. Nezabudnite sa však vopred uistiť, že vo vrecku nie sú žiadne otvory, cez ktoré by sa škrupiny mohli dostať do bubna. Tým by ste mohli ľahko poškodiť práčku a upchať odtok.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Špinavé škáry v kúpeľni? Už žiadne drhnutie. Tento domáci prostriedok ich vyčistí za okamih

Nastrúhajte, rozpustite vo vode a nasypte do bubna práčky. Oblečenie bude jemné ako obláčik

The post Zmiešajte v miske a namočte do nej biele ponožky. Zažratá špina zmizne v okamihu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj