Skip to content
Menu
Menu

Len tri zložky. Zmiešam a votriem do gumy na topánkach. Tá biela je naozaj oslnivá

Prečítať článok

18.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/fatum83).

Ako vyčistiť bielu gumu v topánkach, aby sa opäť leskli čistotou? Zabudnite na drahé riešenia z obchodu. Pomôžu vám osvedčené, domáce a lacné metódy. Vaše topánky budú vyzerať ako nové.

Ako vyčistiť bielu gumu v topánkach?
Foto: shutterstock/fatum83

Tenisky sú topánky, ktoré nájdete takmer v každom šatníku. Sú pohodlné, vždy módne a hodia sa k väčšine štýlov. Bohužiaľ, napriek mnohým výhodám majú aj svoje nevýhody, z ktorých hlavnou je biela guma okolo podrážok, ktorá sa rýchlo zašpiní a zožltne. Ako ju vyčistiť bez úporného drhnutia?

Ako vyčistiť bielu gumu na teniskách? Použite účinnú pastu

Stačí krátka prechádzka, aby sa na teniskách objavili prvé nevzhľadné stopy.
Foto: pexels/Daniel Reche

Biela guma tenisiek a niekedy aj inej športovej obuvi je charakteristickým znakom tohto typu obuvi. Hoci vyzerá štýlovo, veľmi rýchlo sa zašpiní. V skutočnosti stačí krátka prechádzka, aby sa objavili prvé nevzhľadné stopy. Navyše pri nedostatočnom pravidelnom čistení čoskoro zožltne a vyzerá jednoducho škaredo. Ako sa teda starať o tento prvok, aby vaše topánky vyzerali vždy ako po vybalení z krabice? V miske zmiešajte prací prášok (bez bielidla v zložení) a sódu bikarbónu v pomere 1:1, potom pridajte malé množstvo vody, aby ste vytvorili hustú pastu, a naneste ju na špinu pomocou špongie. Jemne rozotrite, nechajte pôsobiť 2-3 minúty a zotrite vlhkou handričkou. Po nečistote nezostanú žiadne stopy.

Ako vybieliť gumu na topánkach? Vezmite si z kúpeľne

Znečistenú gumu na topánkach môžete vyčistiť aj pomocou výrobkov z kúpeľne. Vytlačte trochu zubnej pasty na novú zubnú kefku a votrite ju do znečistených miest. Dávajte pozor, aby ste výrobok nenaniesli na materiál. Chvíľu drhnite a potom opláchnite vlhkou handričkou. Všetky nečistoty zmiznú.

Ako vybieliť žlté gumy na topánkach?
Foto: shutterstock/Enrique Micaelo

Ako vybieliť žlté gumy na topánkach? Zmiešajte a aplikujte

Na pomoc vám prídu aj ďalšie výrobky. Ak je guma nielen špinavá, ale aj zožltla, siahnite po octe a citróne. Zmiešajte ich v pomere 1:1, potom do zmesi namočte špongiu a zotrite škvrny na gumených častiach obuvi. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a nakoniec opláchnite alebo utrite vlhkou handričkou. Vďaka bieliacemu účinku citróna a octu bude vaša obuv vyzerať ako nová.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Naliala ho do pohára a vložila dovnútra. Jednoduchý trik. „Potrebujete čistiť umývačku?“

Tieto potraviny nikdy nezamrazujte. Stratia svoju chuť a všetky zdraviu prospešné vlastnosti

The post Len tri zložky. Zmiešam a votriem do gumy na topánkach. Tá biela je naozaj oslnivá appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj